Як оформити кухню-вітальню.

Так склалося, що в нашій країні кухні часто використовуються і для приготування їжі, і для прийому гостей. Для того щоб кухня була одночасно функціональної, затишною і зручною, слід заздалегідь продумати її дизайн.
Інструкція
1
Для суміщення відразу двох функцій в одному приміщенні найчастіше використовується такий прийом, як зонування. Подумайте, де б ви хотіли розташувати зону кухні, призначену для приготування їжі, а де комфортну зону вітальні. Для зручності кухонну зону варто розміщувати навколо плити і мийки, щоб вам не довелося переробляти всі комунікації, адже це пов'язано з великими труднощами.
2
Розділити дві зони в одному приміщенні можна різними способами. Для цього можна скористатися простою ширмою, фіранками або шафою, можна за допомогою різних кольорів і стилів стін, підлоги і стелі, можна за допомогою перегородок або балок. Пам'ятайте про те, що для того щоб ваша кухня все-таки виглядала як єдине ціле, межі між зонами повинні бути плавними і гармонійно вписуватися в загальний інтер'єр. Перегородки краще робити прозорі, а балки - напівкруглими.
3
У кухонній зоні краще розмістити якомога більше побутової техніки, яка прискорить і полегшить процес приготування їжі. Зробити це на невеликій площі допоможе ніша, виконана з вогнестійкого гіпсокартону і розділена на кілька рівнів. Це дозволить вам помістити посудомийну машину, духова шафа, і мікрохвильову піч один над одним, заощадити простір і при цьому не пошкодити техніку.
4
Кухонну зону краще оформляти в сучасному стилі, оскільки в ній розміщується побутова техніка, яку важко вписати в інший інтер'єр. Наприклад, підійде дизайн урбаністичного, етнічного, китайського або хай тек стилю.
5
Вітальню зону можна оформити в якомусь контрастному стилі, наприклад, бароко або романтизм. Це дозволить вам розмістити зручну, затишну і красиву меблі, різні аксесуари, фоторамки, свічки, квіти, вази, а також зробити колони або арку. Але якщо ваша кухонна зона виконана в етнічному або китайському стилі, ви можете зберегти його і у вітальні, зробивши плавний перехід в кольорі стін, підлоги і стелі.
6
Якщо ви не хочете зонувати приміщення, то краще використовувати для оформлення кухні-вітальні нейтральні стилі, які підходять для обох функціональних частин. Наприклад, оформіть кімнату в мінімалістичному, етнічному, сучасному стилі або кантрі.
Вітальня кімната - місце, яке служить головним чином для прийому гостей і проведення відпочинку у вільний від всіх інших справ час. Тому оформлення вітальні повинне відповідати цим функціям.
Вам знадобиться
  • Вітальня
  • М'які меблі
  • Відеоапаратура і музична апаратура
Інструкція
1
При оформленні вітальні потрібно враховувати різні функціональності цієї кімнати. З одного боку, це зона для сімейного відпочинку, з іншого - кімната для прийому гостей і дружніх посиденьок. Потрібно оформити вітальню так, щоб усім було зручно. Першим кроком буде зонування кімнати. Позначаються м'яка зона, телевізійна зона, музична, ігрова. Зони додаються і прибираються, виходячи з потреб конкретної сім'ї.
2
Потім потрібно розставити меблі. Зазвичай диван і крісла розставляють навпроти телевізійної зони. Але розташовувати меблі найкраще таким чином, щоб крісла можна було присунути до столу і розмовляти, не відволікаючись на телевізор.
3
При формуванні телевізійної зони туди ж можна помістити і музичну зону, зібравши всю апаратуру на одній стійці. Це заощадить місце у вітальні. Далі потрібно встановити стійку, або апаратну панель вздовж самої широкої стіни, поруч з розетками. Але якщо у вітальні планується розмістити музичний інструмент, то зону для музики найкраще відокремити і зробити головною.
4
Також у вітальні можна помістити камін. Зараз дуже великий вибір електричних камінів, що імітують справжні. Камінну зону можна розмістити навпроти м'якої диванної зони.
5
У тому випадку, якщо вітальня з'єднується з кухнею або їдальні, в оформленні можна застосувати стилізацію під бар. Зробити барну стійку, купити кілька барних стільців, і гостям або домочадцям буде дуже зручно перебувати у вітальні. Все залежить тільки від вашої фантазії, ваших інтересів, і, звичайно, від ваших фінансів.
Корисна порада
Зонировать вітальню можна не тільки за допомогою меблів або перегородок, але і вдаючись до різних видів освітлення.