Як налаштувати звук в машині. Як налаштувати магнітолу prology.

Недостатньо просто купити і поставити в машину аудіосистему, навіть якщо вона високоякісні і дорогі. Залежно від встановленої системи звук буде більш-менш якісним, але без його настройки потенціал звучання буде нерозкритий. Для виконання налаштувань попередньо з'ясуйте, чи грає аудіосистема від магнітоли або ж від окремих підсилювачів без процесора.
Інструкція
1
Якщо звук видається аудіосистемою без підсилювачів, налаштовуйте її наступним чином. Поставте музику, яка вам подобається, і виставте рівень звук а на кордоні початку перешкод («хрипіння»). Тобто так, щоб при найменшому збільшенні гучності починалися «хрипи». Почніть потихеньку витягати верхні і нижні частоти. Верхні встановіть по своєму смаку, а нижні виставте на максимум, на кордоні почала «розриву» динаміків.
2
Налаштуйте Фадер і баланс аудіосистеми. Для цього вивчите за допомогою інструкції меню регулювань. Тилові компоненти (колонки) налаштуйте тільки на подзвучіванія фону. Основна музика повинна виходити з фронтальних динаміків. Для регулювання рівня передніх і задніх колонок призначений Фадер. Відрегулюйте їм компоненти так, щоб рівень звук а фронтальних був більше тилових на 15%.
3
При наявності компонентної акустики, налаштуйте на кроссоверах звук пищалки на величину 2 Дб. І точно так само, як в пункті 2 винесіть основне звучання на фронтальні динаміки. При налаштуванні звук а на правих/лівих динаміках використовуйте регулювання балансу. І встановіть баланс правих компонентів на 10-15% більше, ніж на лівих, дещо пом'якшивши останні.
4
Якщо аудіосистема рясніє підсилювачами потужності, додатково налаштуйте регулювання фільтрів і рівень потужності підсилювача. Попередньо узгодьте рівень сигналу магнітоли з рівнем сигналу підсилювача.
5
Для цього скиньте всі налаштування, встановивши їх на нуль або на заводські установки. Рівень потужності підсилювача поверніть на мінімальну чутливість. Почніть збільшувати гучність магнітоли до межі початку спотворень звук а. Як тільки вони почнуться, сбавьте рівень. Дістаньтеся до підсилювача (зазвичай він розташовується в багажнику) і поступово збільшуйте рівень потужності до появи спотворень звук а. Як тільки вони з'являться, знизьте потужність.
6
Знайдіть на підсилювачі фільтри верхніх (high pass) і нижніх частот (low pass). Фільтр верхніх частот встановіть на рівень 80-100 герц. Фільтр нижніх частот - на рівень 70-90 герц. Експериментуйте з налаштуваннями фільтрів, щоб звук овая картина була більш точною. Після цього налаштуйте Фадер і балансом співвідношення рівня звук а фронтальних/тилових і правих/лівих динаміків так, як це було описано вище.
Зверніть увагу
У всякої нової акустики є період «обкатки», що триває 1-1,5 місяці після початку її експлуатації. Протягом цього періоду уникайте включати звук на повну потужність. Якщо в систему включені сабвуфери збільште цей термін до 2 місяців. Після цього підсилювач потужності перенастройте ще раз.
Корисна порада
При всіх регулюваннях намагайтеся зробити так, щоб при програванні музики не створювалося відчуттів, що все звучання виходить від лобового скла авто. Повинно бути відчуття, що звук не походить саме з динаміків.
Основоположним фактором успішної настройки акустичної системи, в тому числі і авто звуку, є грамотний підбір компонентів. Якісна настройка спроектованого авто звуку необхідна для отримання саме того звучання, яке було заплановано при проектуванні.
Інструкція
1
Почніть настройку авто звуку з регулювання кросоверів: окремо для фронту, тилу і баса. Налаштовуйте їх таким чином, щоб на акустику вироблялася подача виключно необхідного спектра частот з урахуванням оптимальної амплітуди. Це є обов'язковою умовою для створення єдиної музичної сцени. Далі узгодьте рівні сигналів на тил і фронт. Також перевірте сигнал на авто підсилювач звуку і сабвуфер.
2
Настройку електронної частини авто звуку проводите з використанням тестових дисків з музичними файлами, які містять повний спектр частот. Також використовуйте диски із записом «рожевого шуму». Заміряйте амплітудно-частотну характеристику за допомогою функції AudioControl і, грунтуючись на отриманих даних, введіть необхідні поправки в настройку електронних компонентів.
3
Наступний етап - це прослуховування аудіосистеми. Тут вже використовуйте всі свої суб'єктивні відчуття і вміння чути і відчувати окремі відтінки звучання. Для цього відключайте один за іншим окремі компоненти аудіосистеми, прослухати їх в різних поєднаннях і знаходите найкращі комбінації. Під час прослуховування допрацьовуйте орієнтацію динаміків так, щоб осі випромінювання перебували в потрібному положенні. Крім цього відбудовуйте рівень сигналів на всіх складових системи.
4
Окрему увагу приділіть установці високочастотних випромінювачів - твиттеров. Від їх грамотної установки буде залежати точність промальовування загальної звукової сцени. Встановити твіттер можливо тільки під час самого прослуховування. Дослідним шляхом підбирайте як розташування, так і орієнтацію твіттера.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що без наявності певних навичок та необхідного обладнання провести настройку досить складно, тому поставтеся до цього питання з усією серйозністю. Налаштуйте правильно авто звук, і музика з вашого автомобіля буде звучати не гірше, ніж з найдорожчою домашньої аудіосистеми.