Що таке модем.

Модемом називається периферійний пристрій, щопризначаються для передачі інформації по телефонній лінії. Само слово утворено від скорочення «модулятор-демодулятор».
Інструкція
1
За своїм виконанням модеми підрозділяються на зовнішні, внутрішні і вбудовані. Підключення зовнішніх модемів здійснюється через USB, COM або LPT порт, або за допомогою роз'єму RJ-45 в мережевій карті (інтерфейс Ethernet). Як правило, мають окремий блок живлення, проте існують модеми, які отримують живлення за допомогою USB. Внутрішні модеми встановлюються на материнську плату комп'ютера, для чого використовується один з наступних інтерфейсів: PCI, PCI-E, PCMCIA, ISA, CNR або AMR. Вбудовані модеми являють собою одну з частин пристрою, в який вони вбудовані, прикладом є ноутбук.
2
За своїм принципом роботи модеми діляться на апаратні, програмні та полупрограммние. В апаратних модемах вся робота здійснюється за рахунок вбудованого в нього обчислювача. Крім цього, в ньому міститься постійне запам'ятовує (ПЗУ), в ньому знаходиться мікропрограма, що здійснює управління. У програмних модемах виконання всіх завдань виконується за допомогою програми, а навантаження обчислень виконується за допомогою центрального процесора. В полупрограммних модемах центральний процесор комп'ютера виконує лише певну частину завдань.
3
За типом з'єднання модеми підрозділяються на: - модеми комутованих телефонних ліній; - ISDN-модеми (призначаються для цифрових телефонних ліній); - DSL-модеми (призначаються для створення виділених ліній, використовується при цьому телефонна мережа, працюють в діапазоні частот, відмінному від того, який використовують модеми комутованих телефонних ліній); - Кабельні модеми (для їх роботи використовуються спеціальні кабельні лінії); - Радіомодеми (використовують для своєї роботи радіоканал); - Стільникові модеми (працюють на основі протоколів GPRS, EDGE, 3G і т.п., часто виконані у вигляді брелока); - Супутникові (працюють з супутниковим сигналом); - PLC (для роботи використовують кабелі електричної мережі).