Що таке вінчестер.

Вінестер або десткий диск - це пристрій, призначений для зберігання інформації. Больнінство жорстких дисків працює за принципом магнітного запису. Ці пристрої є основними елементами зберігання даних в більшості персональних комп'ютерів.
Інструкція
1
У жорстких дисках використовуються пластини, на які наноситься феромагнітний метал. Завдяки тому, що головки, призначені для зчитування інформації, що не торкаються поверхні пластин, сучасні жорсткі диски можуть працювати досить довго, не вимагаю заміни. Зазвичай вінчестер встановлюється в системний блок комп'ютера.
2
Жорсткі диски розрізняють по інтерфейсах, які використані при їх створенні. Більшість сучасних вінчестерів мають наступні типи інтерфейсів: ATA (IDE), SATA, SCSI і eSATA. Переважна більшість жорстких дисків мають ширину 3.5 або 2.5 дюймів. Це характерно для стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків відповідно. Дані стандарти полегшують розміщення жорсткого і диска всередині корпусу системного блоку.
3
Що стосується ємності жорстких дисків, то в даний момент можна зустріти моделі, обсяг яких досягає 4-5 Терабайт. Порівняно старі моделі вінчестерів з інтерфейсом ATA випускалися з об'ємом 20, 40 і 80. Іноді можна зустріти IDE-вінчестери з об'ємом 140 Гб. У більшості сучасних комп'ютерів використовуються жорсткі диски з інтерфейсом SATA.
4
Ще однією важливою характеристикою жорсткого диска є швидкість передачі даних. Від цього показника може прямо залежати продуктивність комп'ютера. Зазвичай дана характеристика пов'язана зі швидкістю обертання шпинделів, зчитувальних інформацію, і особливостями способів запису даних.
5
В даний час існує три великих виробника жорстких дисків. Це компанії Toshiba, Seagate і Western Digital. Незважаючи на внутрішні відмінності вінчестерів, всі ці пристрої видають певний шум. Знизити його рівень можна програмним методом. Іноді використовують спеціальні гумові прошарки, що дозволяють запобігти вібрацію кріплень жорсткого диска.