Що таке доповідь.

Доповідь - це різновид публічної монологічного мовлення, що володіє наступними особливостями: фронтальним типом комунікації, функціональністю, доказовістю.
Інструкція
1
Доповідь як фронтальна комунікація виникає в ситуації, коли одна людина звертається до багатьох. Ситуація фронтальної комунікації - публічна і односпрямована, вона характеризується поділом аудиторії на виступаючого і публіку, до якої направлено звернення. При цьому, як правило, діалог між виступаючим і публікою не допускається.
2
Доповідь (інша його форма - звіт) може бути не тільки усним, але і письмовим, в цьому випадку ситуація фронтальної комунікації виражена ще більш чітко. Цікаво, що фронтальна комунікація також характерна для сольного концерту або моновистави; існує також такий формат концерту, як «творчий звіт».
3
Доповідь має функціональність. Іншими словами, доповідь - це повідомлення в певному соціально-комунікативному контексті (дискурсі), що має чітко визначену мету. Контекст наукової доповіді, наприклад, - конференція, симпозіум, науковий або навчальний семінар. Контекст бізнес-доповіді - нарада, бізнес-семінар. Контекст політичної доповіді - засідання, з'їзд, політична конференція і т.д. Контекст визначає формально-технічні, мовні та змістовні вимоги до доповіді, а також до поведінки і зовнішньому вигляду докладчіка.Главная мета доповіді в кожному разі - інформування. У різних контекстах головна мета супроводжується додатковими - наприклад, сформулювати рекомендації чи викликати дискусію.
4
Доповідь володіє доказовістю. Це означає, що доповідач повинен представити висновки з залученої ним інформації, причому ці висновки повинні бути обгрунтованими. Тому доповідь або звіт мають достатньо строгу логічну форму: введення (предмет і мета) - методи і зібрані дані - результати обробки даних, інтерпретація результатів - висновки.