Як вкоротити викрійку.

Далеко не кожна жінка, захоплива шиттям, здатна правильно і точно скласти лекала. Не дивно, адже це ціла наука. Тому журнали з рукоділля з готовими викрійками - справжня знахідка для тих, хто хоче виглядати стильно. Але як прикро, коли над технічним малюнком моделі стоїть позначка «для високих». Не потрібно зітхати і відкладати журнал. Головне, що форма є, а вже її розміри завжди можна підкоригувати.
Вам знадобиться
  • Готова форма, лінійка, олівець і ножиці.
Інструкція
1
Якщо потрібно вкоротити викрійку ліфа, то на лекалах переду і спинки намічають відрізок потрібної величини приблизно на рівні середини бічного зрізу, після чого непотрібний ділянку закладають в складочку або зовсім вирізують, підклеїти викрійку із зворотного боку. Складку теж бажано зафіксувати, щоб уникнути її зміщення при перекладі викрійці на тканину. У процесі роботи потрібно уважно стежити за тим, щоб не перекосилась лінія, яка вказує напрямок часткової нитки.
2
Приборкати викрійку спідниці можна за тим же принципом. Звичайно, лекала прямої спідниці можна обрізати і по нижньому краю. Але якщо спідниця розширена до низу або по нижньому краю моделі проходить складка, шліца або волан, то викрійку виправляють трохи нижче лінії стегон - так само закладають і фіксують горизонтальну складку, дотримуючись рівність часткової нитки.
3
З брюками те ж саме: прибрати зайву довжину можна по низу, тільки якщо штани класичні. Якщо ж модель брюк увазі декоративні елементи - манжети, складки, блискавку або гудзики по боковому зрізу, то краще вкоротити викрійку передньої і задньої половинок нижче лінії коліна. У цьому випадку особливості крою зберігаються. Це ж правило поширюється на моделі брюк звужених і розкльошують до низу.
4
Часто викрійки виправляють не тільки через великого розміру. Іноді просто хочеться злегка змінити фасон. У цьому випадку, перш ніж вкоротити викрійку подумайте, чи буде її розмір відповідати моделі, що не порушиться Чи гармонійність і цілісність готового виробу.
5
Моделі бувають простими і складними, з декоративною обробкою і без неї. І працювати, звичайно, простіше з тими, де менше конструктивних і фасонних ліній. Але не потрібно боятися експериментувати з готовими лекалами. Подовжити або вкоротити викрійку досить просто. Головне, робити це за правилами, не зачіпаючи основних ліній і розміток.