Як солити сига. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Прийоми засолювання сига підходять для приготування будь-який інший солоної морської риби. Однак сига необхідно засолювати саме строго по інструкції, щоб краще підкреслити і зберегти ніжний смак цієї риби.
Вам знадобиться
    • 1,5 кг сига (2 тушки);
    • 150 г солі;
    • 1 ст. л. цукру;
    • 2 ч. л. меленого перцю;
    • кріп.
Інструкція
1
Тушку сига обмийте під струменем проточної води від слизу. Зачекайте, поки вода стече. Випатрайте рибу, але луску, не знімайте. Обітріть її після цього насухо паперовим або лляним рушником.
2
З боку черевця, уздовж всієї тушки гострим ножем зробіть розріз так, щоб було можливо витягти кістки хребта. Шкіру при цьому намагайтеся залишити цілою. Таким чином, ви отримаєте тушку, розділену на дві половинки, але з'єднані шкірою. Після цього вийміть кістки ребер і хребет.
3
Приготуйте широку глибоку миску з плоским рівним дном. У неї насипте крупної солі (2-3 ст. Л.). На сіль лускою вниз укладіть розрізаного надвоє сига .
4
Приготуйте суміш з солі (2 ст.л.), цукру (1ст.л.), меленого білого перцю (2ч.л.) і дрібно нарізаного свіжого кропу (200г). Відкриту сторону сига засипте цієї отриманою сумішшю.
5
Другу рибу покладіть зверху так, щоб вона лягла черевної, м'ясний стороною на прянощі. Луска при цьому виявиться зовні. Цю луску посипте сіллю (1-2 ст.л.) і різаним кропом. Прянощів Не сипте.
6
Поверх всієї риби, присипаної сіллю, покладіть легкий вантаж (наприклад, плоску тарілку, на якій встановіть чашку з водою об'ємом 0,5 літра). Завдання такого вантажу - це тримати рибу у фіксованому положенні нерухомо так, щоб тушки щільно прилягали до солі і прянощів. Залиште миску з рибою так в прохолодному місці на час просолення з розрахунку 1,5 кг. риби на 15-20 годин.
7
Подаючи до столу рибу, обережно вийміть з посуду, обмийте від солі і прянощів.
Зверніть увагу
Час просаліванія виберіть у залежності не тільки від маси риби, але і від температури в приміщенні: при температурі навколишнього повітря більше 18 градусів час просолення скоротіть в два рази.
Корисна порада
Відрегулюйте вага вантажу самостійно так, щоб його тиск не вичавлювало з риби сік.