Як написати аналітичну статтю.

Аналітична стаття - один з основних жанрів журналістики. Вона являє собою всебічне і неупереджене дослідження автором якої-небудь ситуації. Найчастіше такі статті висвітлюють економічні, політичні та соціальні процеси. Щоб підготувати якісний аналітичний матеріал, ви повинні дотримуватися певних вимог до змісту та структури статті.
Інструкція
1
Складіть коло питань, які ви будете висвітлювати у своїй статті, і список експертів, які допоможуть розібратися в проблемі. Врахуйте, що ви повинні проаналізувати кілька точок зору. Наприклад, якщо має писати про результати ЄДІ у вашому місті, поспілкуйтеся не тільки з учнями та батьками, незадоволеними цією формою перевірки знань, а й з учителями, впевненими в її ефективності.
2
Зібравши необхідний матеріал, розподіліть його по мірі достовірності і значущості. У першу чергу використовуйте перевірені джерела і думка авторитетних фахівців. Лише в разі крайньої необхідності ви можете привести узагальнені приклади громадської думки, не підкріплені документами.
3
Виробіть свою власну точку зору з досліджуваної теми. Аналітична стаття може і повинна виражати авторське думку. При цьому ви повинні пояснити, чому прийшли саме до такого висновку. Авторська оцінка ситуації складається в процесі дослідження і може змінитися в порівнянні з початковою.
4
Напишіть текст. В ідеальному варіанті аналітична стаття повинна включати наступні частини: - лідер-абзац (перший абзац тексту), в якому коротко повідомляється про подію або виниклої проблеми; - вступна частина, в якій автор розповідає про важливість і передісторії події; - основна (аналітична) частина . Тут автор викладає суть проблеми, наводить різні точки зору фахівців на причини виниклої ситуації, актуальний стан питання, а також їхні припущення про шляхи запобігання та усунення негативних наслідків; - висновок (висновки). У цій частині автор узагальнює всі точки зору, знаходячи їх загальні риси і суттєві відмінності. В кінці статті може бути спростовано поширене, але абсолютно нереалістичне думку з якого-небудь питання або читачеві буде запропоновано зробити власні висновки на підставі запропонованих фактів і версій.
5
Прочитайте текст ще раз, перевірте всі включені в нього цитати, дати, найменування установ і організацій, прізвища та посади людей, географічні назви. Розділіть текст на логічно завершені частини, виділіть підзаголовки.
Корисна порада
Аналітичні статті економічної тематики можна доповнити графіками, таблицями, діаграмами.