Як зробити витяжку з льоху.

Виростити хороший урожай на присадибній ділянці - справа трудомістка, потребує знань і досвіду. І тим більше прикро, якщо ваші труди підуть нанівець через неправильне зберігання продуктів. Найчастіше для цієї мети споруджують льох - приміщення, в якому незалежно від зовнішніх умов підтримується постійний мікроклімат, що дозволяє овочам, фруктам, соління та ін. Тривалий час залишатися свіжими і не псуватися.
Вам знадобиться
  • - 2 труби;
  • - 2 засувки;
  • - вентилятор;
  • - ізоляційний матеріал.
Інструкція
1
Способів споруди льоху багато. Це може бути окрема будова, поєднане з гаражем або будинком, але вимоги до нього єдині. Льох повинен мати хорошу теплоізоляцію, надійну гідроізоляцію, ефективну вентіляцію.Вентіляція може бути природною або примусовою. У будь-якому випадку для її спорудження вам будуть потрібні труби або дерев'яні вентиляційні короба, засувки, вентилятор, матеріал для ізоляції труб, що знаходяться вище перекриття льоху .
2
В якості повітропроводів використовуйте азбестоцементні труби, діаметром 70-110 мм або короба, зроблені з дерев'яних дощок товщиною 25-30 мм. Внутрішню поверхню дощок пофарбуйте, а зовнішню покрийте шаром гідроізоляції. Підготуйте дві труби: одну припливну, а іншу витяжну. Труби розташуйте в кутах льоху по діагоналі один проти одного. При такому розміщенні можна здійснити рівномірну вентиляцію льоху по всьому його об'єму.
3
Кінець витяжної вентиляційної труби розмістіть під стелею льоху . Інший кінець виведіть назовні вище коника даху. Встановіть на нього зверху козирок для захисту від дощу і снігу.
4
Трубу припливної вентиляції встановіть так, щоб один кінець його знаходився на відстані 50-60 см від підлоги льоху . Інший кінець труби виведіть назовні і також захистіть козирком.
5
Для регулювання подачі зовнішнього повітря і повітря, що виходить з льоху , змонтуйте на труби засувки. Частина труби від стелі до даху закрийте теплоізоляційним матеріалом.
6
Працездатність системи перевірте за допомогою паперової стрічки. Тонку смужку паперу піднесіть до отвору вентиляційних труб. Її рух вкаже на те, що повітряні потоки переміщаються, система вентиляції працює.
7
Ефективність роботи витяжки льоху можна збільшити, встановивши в витяжній трубі вентилятор. Споживання електроенергії буде мінімальним, а користь - велика (переконаєтеся в цьому згодом).
Корисна порада
Металеві труби в якості вентиляційних краще не використовувати, тому через різницю температур всередині труби і зовнішнього повітря на них утворюється конденсат. Для того щоб убезпечити льох від гризунів, на виході труб поставте металеву сітку.