Як знизити в'язкість крові.

Підвищення в'язкості крові - серйозний симптом, який може привести до утворення тромбів і закупорці судин. Причини можуть бути різні: порушення функції печінки, пошкодження стінок судин і багато інших. Знизити в'язкість крові часом буває необхідно для уникнення серйозних ускладнень, пов'язаних з тромбоутворенням.
Інструкція
1
Зменшенню в'язкості крові сприяють дотримання дієти і питного режиму. Випивайте не менше півтора літрів рідини на день. Добре розріджує кров зелений і трав'яний чай, овочеві і фруктові соки. Особливо корисний сік червоного винограду, який містить флавоноїди. Пийте не менше одного стакана свіжого соку щодня.
2
Харчування потрібно збалансувати, в ньому має бути достатньо білків, жирів, вуглеводів і мікроелементів. Щоб забезпечити організм будівельним матеріалом для відновлення мембран кров'яних клітин і стінок судин, необхідно споживати весь набір амінокислот. Їх багато в м'ясі, однак в ньому ще містяться насичені жири. Щоб не заважати процесу зниження в'язкості крові , обмежте м'ясні продукти.
3
Візьміть в звичку замість м'яса на гаряче їсти морську рибу, вона є джерелом багатьох незамінних амінокислот. Багаті білком молочні продукти, м'ясо індички і курки, а також яйця.
4
З усього набору амінокислот на в'язкість крові має вплив таурин. Дана амінокислота міститься в рибі і морепродуктах - молюсках, креветках і кальмарах. Для нормалізації в'язкості крові з'їдайте 200 г кальмарів два рази на тиждень.
5
В харчовому раціоні обов'язково повинні бути присутніми омега-3-ненасичені жирні кислоти. З них в організмі виробляються простагландини, які знижують рівень холестерину і зменшують в'язкість крові . У великій кількості вони містяться в рибі і нерафінованій оливковій олії холодного віджиму. Додатковим джерелом цих кислот є лляне масло. Для нормалізації реологічної функції крові приймайте масло лляного насіння по 1 столовій ложці на день після їди.
6
Не забувайте про горіхи - крім корисних жирних кислот вони багаті білком і мінеральними речовинами. А в волоських горіхах і мигдалі міститься аргінін - кислота, з якої в організмі утворюється оксид азоту. Саме він бере участь в процесі зниження в'язкості крові , тому їжте по 30 г горіхів щодня.
7
Регулярно вживайте морську капусту, вона покращує засвоєння білків, заліза і фосфору. Крім цього, ферменти, які містяться в морській капусті, знижують вміст ліпопротеїдів низької щільності, тим самим зменшуючи в'язкість крові . Якщо ви не любите їсти її у вигляді салату або гарніру, то можна перемолоти суху капусту в кавомолці і додавати в їжу замість солі.
8
Зниженню в'язкості крові сприяють цибулю і часник. Щодня з'їдайте по одній часточці часнику і по половині сирої цибулини середнього розміру. Вміщені в них речовини захищають клітини крові від дії вільних радикалів, тим самим перешкоджаючи їх злипанню.
9
Виключіть з раціону банани, при підвищеній ризик тромбоутворення обмежте листові овочі і йогурт. У цих продуктах міститься велика кількість вітаміну К, який посилює згортання крові .
10
Для зниження в'язкості крові продукти краще вживати в сирому вигляді. Якщо їжа підлягає термічній обробці, то замість смаження використовуйте інші способи приготування, наприклад - готуйте продукти в пароварці або запікайте в духовці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gFU8oemU9Kw