Як навчитися продавати по телефону.

Більшість сучасних людей вже не може уявити собі життя без телефону. В першу чергу це стосується тих, хто зайнятий у сфері торгового бізнесу, адже телефонні продажі є одним з основних способів залучення й утримання клієнта, дозволяють познайомитися з ним і отримати його думку. Однак здійснювати продажу по телефону не так просто, як може здатися спочатку. Для того щоб телефонні продажі принесли максимальну користь і ефект, необхідно дотримуватися кількох правил.
Інструкція
1
Ще до початку розмови визначте мету бесіди і складіть попередній план. Досконально вивчіть пропонований товар, щоб бути готовим відповісти на питання або заперечення, які можуть виникнути у співрозмовника. Підготуйте відповіді на ймовірні запитання заздалегідь. Налаштуйтеся не кип'ятити і не гарячкувати при відповідях, уникайте фраз «Ну, як ви не розумієте!», «Ви абсолютно неправі!», «З вами неможливо спокійно розмовляти» і т.п.
2
Для того щоб налаштувати розмова на довірчий лад, зберігайте посмішку в голосі і будьте гранично ввічливі. Ваше позитивне спілкування передасться і клієнтові.
3
Уникайте поширених фраз, що викликають психологічну напругу ("Вас турбують з фірми ...", "Ми вирішили зателефонувати вам, тому що ..."). Краще відразу після привітання назвіть себе і компанію, яку ви представляєте.
4
З'ясуйте, чи може зараз клієнт приділити вам час, або йому буде зручніше, щоб ви передзвонили. Така делікатність напевно сподобається вашому співрозмовнику.
5
Називайте людини "на іншому кінці дроту" по імені. Чим частіше ви це робите, тим швидше він почне вам довіряти. Така психологія людини.
6
Покажіть співрозмовнику, що ви готові його вислухати. Приблизно 80% часу розмови надайте клієнту. Не перебивайте його, дайте йому висловитися. Якщо він налаштований агресивно, постарайтеся м'яким голосом заспокоїти його. Якщо не виходить, вибачитеся і скажіть, що передзвоніть пізніше.
7
Задавайте співрозмовнику питання, необхідні для збереження вами контролю над розмовою, чи не боїтеся бути наполегливим.
8
Незважаючи на те, як клієнт відреагував на бесіду, обов'язково закінчите розмову з позитивним настроєм.
9
Зафіксуйте результат бесіди, це допоможе вам зробити "роботу над помилками" і поліпшити якість і ефективність наступної розмови.
10
Чи не дійте за шаблоном. Пробуйте по-різному починати розмову, пропонувати послугу або товар і т.д. Експериментуйте над усім, що, на вашу думку, зробить продажі більш ефективними.
Корисна порада
Якщо у вашого колеги телефонні продажі просуваються успішно, не соромтеся переймати його методи або "фішки" .Ізучайте психологію. Це обов'язково допоможе вам при оволодінні мистецтвом бесіди по телефону.
Для того щоб успішно пропонувати і продавати послуги по телефону, необхідно не тільки знати напам'ять текст, а й майстерно вміти направляти розмову з клієнтом в потрібне русло. Якщо слідувати декільком правилам спілкування з клієнтами, більшість негативно налаштованих співрозмовників з легкістю перейдуть до лав шанувальників вашої фірми.
Вам знадобиться
  • Індивідуальна стратегія ведення переговорів, приємний голос, заздалегідь підготовлений текст Вашого повідомлення.
Інструкція
1
Приділяйте більше часу для практики. Адже тільки практика допоможе вам придбати максимум впевненості в своєму дарі переконання. Вона дасть можливість побороти страх перед невідомим споживачем. Перше і основне правило - це активна практика.
2
Для того щоб навчитися правильно пропонувати будь-які послуги або займатися продажем по телефону, потрібно підібрати індивідуальний варіант ведення розмови з клієнтом, тобто знайти свою техніку спілкування . Краще всього, якщо вона буде повністю індивідуальною. Сьогодні, щоб домогтися успіхів на якомусь терені, потрібно не діяти за чужим шаблонах, а розробляти свою стратегію. Всі люди індивідуальні й по-різному сприймають навколишній світ.
3
Тренуйте свій голос і манеру спілкування. Приємний, трохи низький голос викликає більше симпатії, ніж високий і пронизливий. Ви повинні виразно і чітко доносити інформацію до вух клієнта. Постарайтеся повністю прибрати зі спілкування «слова паразити», які люблять вживати більшість менеджерів. Запам'ятайте, що клієнта перебивати небажано, навіть якщо ви вже знаєте, що він хоче спитати. Відповідайте на поставлені запитання ствердно і впевнено. Не забувайте, що з позитивним голосом приємніше погоджуватися, що сперечатися. Новачкам варто заздалегідь скласти свій діалог і записати його на папері або комп'ютері. Зробіть собі шпаргалку. Ні в якому разі, при розмові з клієнтом не рекомендується вживати повністю завчений текст. Краще за все слідувати загальній логіці попередньо написаного тексту.
4
Ви повинні все знати про пропоновану послугу. Завчіть основні формулювання так, щоб під час їх вимови, ви думали вже про наступну фразі, яку вимовите. Ви повинні знати всі відповіді на запитання. Особливо на каверзні.
5
Дотримуйтесь послідовність. Не потрібно перевантажувати клієнта зайвою інформацією. Не витрачайте дорогоцінний час на тривалі опису переваг вашої послуги . Вам необхідно донести інформацію красиво і в гранично стислій формі. Запам'ятайте, що мета першого дзвоника - це отримання заповітного згоди на можливість надати більше інформації про послугу при особистій зустрічі.
6
Приберіть зі свого арсеналу особистих якостей зайву наполегливість і настирливість. Якщо ваш клієнт починає відмовлятися від послуг, постарайтеся трохи відійти від теми основного розмови. Проявіть гнучкість у спілкуванні. Це допоможе клієнту трохи відволіктися і вийти зі свого захисного режиму.