Як посадити курку на яйця.

В особистому підсобному господарстві курчат можна вивести двома способами - використовувати електричні інкубатори, які представлені в торгівлі в широкому асортименті або посадити на яйця курку-квочку. Щоб квочка успішно випарити курчат, слід дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • - гніздо;
  • - солома;
  • - запліднені яйця;
  • - овоскоп.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся випарювати курчат природним способом під куркою-квочкою, то повинні знати, що не кожна курка здатна сісти на кладку і успішно її випарити, тобто досидіти до кінця. Найчастіше квочки виростають з курчат, випарений під куркою. Курчата, отримані в інкубаторі, дуже рідко зберігають здатність до природного насиживанию, і спроби зробити їх квочка не приводять до успіху.
2
Якщо ви бачите, що курка проявляє бажання сісти на кладку, квокче, то обладнайте їй місце для висиджування. Зробіть окреме гніздо в темному місці курника. Для цього збийте ящик розміром 70х70 см, поставте далеко від годівниць і сідало. Якщо ви будете випарювати курчат відразу під кількома квочка, то найбільш раціонально відокремити їх від решти поголів'я курей парканом з сітки-рабиці. Годувати і напувати всіх наседок ви будете окремо від решти поголів'я курей.
3
Підготуйте свіжі яйця . Одна квочка може випаровувати приблизно 12 яєць і то тільки в тому випадку, якщо вона досить великих розмірів. Кури бройлери для насиджування яєць не годяться. Підходять тільки чистокровні породи яєчних або м'ясо-яєчних курей.
4
Все яйця , які ви збираєтеся випарювати, повинні бути запліднені, для цього перевірте їх на овоскопі, чисті і знесені не більше 10 днів тому.
5
Ваше завдання полягає в тому, що ви повинні покласти в гніздо необхідну кількість яєць, готових до випаровуванню і посадити на них курку. Буде квочка випарювати чи ні, це вже від вас не залежить. Найбільш оптимальний період для початку насиджування вважається вечір. Тому садіть квочку в підготовлене гніздо відразу після вечірнього годування, накрийте гніздо плетеної кошиком.
6
Один раз на добу випускайте квочку для годування. Перші дні насиджування годуєте курку тільки цільним зерном і поїть чистою водою.
7
Через 4 дні корзину можете зняти, курка вже з яєць не встане. Під час годування квочка дуже швидко бігає, їсть, п'є і знову сідає на кладку.
8
Якщо ви помітили роздавлені яйця , то замініть їх, але зробити це можна тільки в перші два-три дні.
9
Через 6 днів перевірте яйця на овоскопі. Зробити це найкраще під час годування курки. Все яйця , в яких немає зародків, видаліть.
10
Курчата почнуть прокльовується приблизно на 21 день після початку висиджування. Використовувати курку-квочку дуже зручно, так як немає необхідності стежити за температурним режимом інкубатора і регулювати вологість повітря.
Далеко не кожна курка буде висиджувати майбутнє потомство. Нерідко це пов'язано з тим, що раніше людина старанно відганяв птицю від гнізда, що привело до вироблення відповідного інстинкту. Але вибрати і підготувати пернату, яка дбатиме про висиджуванні яєць, можна.
Особливої підготовки організм майбутньої квочки не вимагає. А от всіх курей потрібно раціонально годувати, щоб яйця були з щільної шкаралупою. Для цього включіть в їх раціон подрібнену шкаралупу (вона повинна бути у вигляді порошку). У спеціалізованих магазинах продають і корми, збагачені мінералами і вітамінами. Приблизно через кілька тижнів шкаралупа стане щільною, навіть якщо раніше була крихкою. Але не забувайте дотримуватися дозування, інакше майбутнім курчатам буде складно пробитися крізь нее.В якості квочки вибирайте ту курку, яка найбільш часто намагається висидіти знесені яйця. Якщо ваші птахи не виявляють особливого інтересу, а раніше ви їх регулярно виганяли з гнізд, вам доведеться або купити іншу курку, або виростити квочку самостійно. В середньому пернаті готові до випаровуванню яєць у віці 1 года.Наседкі, які поводяться неспокійно, а також голосно квокчуть і пошвидше тікають з гнізда, коли до них наближається людина, для висиджування курчат не годяться. Щоб вибрати відповідну птицю, покладіть в гнізда яйця-пустушки. Поспостерігайте, та курка, яка впродовж декількох днів практично не відходила від кладки, оптимально підійде для довгого висиджування потомства. Яйця акуратно змініть на заході сонця і підкладіть справжні в кількості 13-15 штук. Бажано, щоб курка не помітила підміни, інакше вона може перестати піклуватися про майбутнє потомство. Не варто садити квочку в пташник до інших пернатим. Вони заважатимуть їй висиджувати яйця або можуть навіть розкльовувати їх. Годуєте птицю так само, як і зазвичай. Слідкуйте за тим, щоб завжди була свіжа вода. Годівницю і поїлку поставте в безпосередній близькості від гнізда. Також квочка бажано купатися в зольно-піскової ванні. Змішайте в рівних пропорціях ці два компоненти і насипте в широкий, але неглибокий таз або просто на підлогу. Приблизно через три тижні висиджування на світ з'являться маленькі жовтенькі курчатка.