Як виміряти артеріальний тиск без тонометра. Як перевірити тиск у людини без приладу.

Однією з найактуальніших проблем в сучасній медицині є проблема артеріальної гіпертонії. Уникнути небезпечних ускладнень, які можуть з'явитися в результаті підвищення артеріального тиску, можна лише постійно підтримуючи його в нормі. Артеріальний тиск , як правило, вимірюють спеціальним приладом - тонометром. Але запідозрити відхилення від норми можна і без нього.
Інструкція
1
Великий живіт у людини, як правило, не тільки є показником старезності організму, його старіння, неправильного харчування і способу життя, але і вказує на те, що в серцево-судинної системі його власника щось не в порядку. А це означає, що показники артеріального тиску у нього навряд чи знаходяться в нормі.
2
Нерідко гіпертоніка - людини з підвищеним артеріальним тиск м, видає розчервоніле, кольору загартованого цегли особа, а також особа, на якому присутній судинний малюнок. А ось бліде худорляве обличчя, як правило, свідчить про те, що показники артеріального тиску у його господаря знижені.
3
Почервонілі очі на щільному, аж ніяк не блідому обличчі також можуть наштовхнути на думку про те, що у їхнього власника підвищений артеріальний тиск .
4
Велика ймовірність підвищеного артеріального тиску і у людини, пульс якого, навіть при дуже сильному натисканні на область артерії, не зникає. А ось дуже слабкий ниткоподібний пульс, практично відразу зникає після натискання на артерію, свідчить про низький артеріальний тиск.
5
Про відхилення артеріального тиску від норми можуть свідчити також і наступні ознаки: запаморочення, сильний головний біль, миготіння мушок перед очима, нестача повітря, нудота. Людям, що зазнають час від часу болі в області серця, відчуття жару в обличчі і болі в потиличній області голови, також необхідно контролювати показники свого артеріального тиску.
6
Брати до уваги ознаки, що вказують на підвищений або, навпаки, знижений, артеріальний тиск , можна лише в тому випадку, якщо під рукою немає спеціального приладу. Точно оцінити стан свого здоров'я можна лише, скориставшись тонометром.