Що таке плоттер.

плоттерах називається широкоформатне пристрій, який призначається для друку на папері широкоформатних зображень, прикладами яких можуть бути графіки або креслення. Інакше це пристрій називається графопостроителем.
Інструкція
1
Принцип роботи плотерів і струменевих принтерів однаковий. Для нанесення зображення використовується спеціальний пишучий блок, який називається пером. Широкоформатні принтери також називають плоттерами, проте це не зовсім вірно.
2
Класифікація плотерів здійснюється за такими параметрами: - спосіб формування креслення: растрові, з довільним скануванням; - тип креслярської головки: фотопостроітелі, пір'яні, з фрезерної головкою, зі скрайбірующей головкою; - спосіб переміщення носія: барабанні, планшетні, змішані .
3
Виділяють такі типи плотерів: - планшетні і рулонні; - струменеві, пір'яні і електростатичні; - растрові і векторні.
4
Планшетні плоттери відрізняються тим, що носій в них закріплений нерухомим способом. Закріплення може здійснюватися на електростатичного, вакуумної, механічної основах. Для використання в планшетних плоттерах може застосовуватися звичайний папір. Її розмір обмежується тільки розмірами самого пристрою.
5
Плоттери з переміщається носієм підрозділяються на три категорії: барабанні, фрикційні і рулонні. У барабанних графобудівниках для закріплення носій використовується спеціальний обертовий барабан. Фрикційні плоттери для пересування носія використовують ролики. За рахунок цього такі графопостроители істотно менше барабанних. Рулонні носії схожі з фрикційними, але в них застосовується спеціальний носій.
6
Принцип роботи електростатичних плотерів полягає в наступному. Під електростатичного головкою здійснюється переміщення діелектричної паперу. На голівках розташовані голки з негативним напругою. За рахунок цього відбувається заряджання паперу, після чого здійснюється розпорошення тонера, який заряджений позитивно. В результаті негативний заряд притягує позитивно заряджені частинки тонера.
7
До основних характеристик плотерів відносяться формат креслення, швидкість креслення, точність і дозвіл.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S8_dbshKl9w