Як святкувати Різдво Христове.

Протягом багатьох століть одним з найулюбленіших і головних зимових свят у мільйонів людей є Різдво Христове. Воно вшановується і відзначається практично у всіх країнах і займає величезне місце в житті людей усього світу. Повсюдно, де тільки проповідується ім'я Ісуса Христа, кожен раз це світле свято приносить із собою щось нове, особливе і разом з цим багато любові, тепла і надії.
Інструкція
1
В будь-якій країні світу, в кожному домі, сім'ї щорічно підготовка до цього радісного дня починається задовго до його настання. Люди люблять все, що пов'язано з Різдво м. Для дітей - це період радісного очікування, і вони з нетерпінням чекають подарунків, думки дорослих зайняті тим, як вони можуть порадувати своїх ближніх і провести час у колі улюблених людей. У Росії Православне Різдво святкується 7 січня, в більшості інших країн світу цей день відзначається 25 грудня. Під час підготовки до цього радісної події продумайте, як би ви хотіли здивувати членів своєї сім'ї і близьких. Підготуйте особливі подарунки для кожного з них. Адже Різдво - сімейне свято, традиції якого беруть початок з євангельських історій, коли немовляті Ісусу в якості подарунків волхви (маги) принесли золото, ладан і смирну. Це не обов'язково повинні бути дорогі або шикарні подарунки, нехай вони будуть символічними, але запам'ятовуються і незвичайними.
2
Якщо ви святкуєте Різдво до Нового року, оформіть ваш будинок, квартиру вже задовго до цього свята: вбрана ялинка, гірлянди, прикраси, ліхтарі - привнесуть в життя наближається дух Різдва і солодке очікування світлого події.
3
Святвечір - це переддень Різдва, особливий час під час усього святкового періоду. У цей вечір почитайте своїм дітям Біблійні різдвяні історії або подивіться разом сімейні фільми про чудеса, які завжди супроводжують це свято.
4
Багато православні віруючі в Різдвяний святвечір не приймають їжі, а йдуть до храму на вечірній і ранковий служіння та Божественну літургію. І після появи першої зірки, яка є символом тієї. що запалилася у Віфлеємі, їдять сочиво. Ви можете самі приготувати це пісне блюдо. Його основу складає зварений рис або пшеничні або ячмінні зерна з медом і фруктами.
5
Для приготування різдвяної вечері використовуйте всі свої кулінарні таланти. У багатьох культурах на різдвяному столі в достатку повинні бути представлені страви з м'яса і птиці. А також всіляка випічка: пироги з начинкою, кулеб'яки, хлібці, пиріжки, рулети. За вечерею згадайте про якісь хороших історіях, які сталися за рік. Побажайте всім сидячим за столом здоров'я, успіхів, радості у вже новому році. Весь святковий день проведіть у колі сім'ї, присвятіть його своїм близьким. І найголовніше, пам'ятайте: в якій би частині світу ви не опинилися, сенс, традиції та символи Різдва завжди будуть нести в вашу сім'ю і будинок не тільки веселощі і радість, але разом з ними віру, надію і любов.
Після Жовтневої революції Різдво , головний зимове свято Російської Імперії, фактично опинився під забороною. З часом багато атрибутів Різдва - ялинка, прикраси будинку, подарунки та привітання - стали частиною святкування Нового року. І після того, як 7 січня знову стало офіційним святковим днем, багато хто хоче відзначати це свято, але не знають, як зробити це правильно, відповідно до традицій.
Інструкція
1
Різдво традиційно відзначається вдома, у колі сім'ї. Тому подумайте про відповідний оздобленні житла. Важливий символ Різдва - це ялинка. Відмінність її від новорічної в тому, що її верхівкою обов'язково повинна бути шестикутна зірка - символ Віфлеємської зірки, яка вказала волхвам на місце народження Христа.
2
Крім ялинки, ви можете також використовувати для прикраси будинку ясла - це композиція, що зображає поклоніння волхвів. Зображення цього сюжету у вигляді фігурок має відношення, перш за все, в католицькій культурної традиції, але, тим не менш, цілком відповідає і російській традиційному духу Різдва. Ясла можна придбати як готовими, хоча знайти їх в Росії досить складно, так і зробити самостійно.
3
Приготуйте різдвяний стіл. У дореволюційній Росії Різдво починали відзначати з Святвечора, 6 січня. Це останній день Різдвяного посту, тому в цей день на стіл ставилися тільки пісні страви. Ви можете дотримати традицію, приготувавши сочиво. Для цього потрібно зварити з очищених зерен пшениці кашу, потім додають до неї мак, розтертий з медом. Також у Святвечір можна подати різні рибні та овочеві блюда.Для подачі на стіл в саме Різдво можна приготувати вже страви з м'яса, наприклад, качку, фаршировану яблуками. Також можна подавати різні солодощі, в тому числі, використовуючи і рецепти кухонь інших народів. Хорошим варіантом для святкового столу за участю дітей може стати пряниковий будиночок, прикрашений марципаном - блюдо, традиційне для Німеччини. Французи ж на Різдво готують особливий торт під назвою «Поліно» - це рулет, покритий шоколадом і стилізований під стовбур дерева.
4
Почніть святкувати ввечері 6 січня. За традицією за святковий стіл цього дня сідають з появою на небі першої зірки. До цього в Святвечір від їжі зазвичай утримуються. В цей же час можна обмінятися різдвяними подарунками. Якщо ви релігійна людина, відвідайте різдвяну службу - це одне з найурочистіших богослужінь у році. Потім ви можете зібратися всією родиною ще раз, вже 7 січня, щоб відзначити власне Різдво .
5
Ще один цікавий різдвяний звичай - це колядки. Діти та молодь в вечір святвечора одягалася в карнавальні костюми і ходили по домівках з піснями, колядками - спеціальними різдвяними куплетами - і привітаннями. Натомість вони отримували від господарів будинку частування. У сучасних міських умовах організувати такий захід проблематично, але можливо, якщо ви хочете відзначати Різдво в гостях. Ви або ваші діти можете підготувати привітання для своїх знайомих і друзів, і це також може стати приводом для ознайомлення з російськими фольклорними традиціями. Тексти колядок можна знайти в тематичних виданнях або на інтернет-сайтах, таких, як «Православ'я і світ».