Як розрахувати номінальний струм.

Номінальний ток може максимально довго проходити через контакти ланцюга, без будь-яких наслідків для неї. При значеннях ток а нижче номінального в ланцюзі не розвивається максимальна потужність. У тих випадках, коли ток вище номінального, ланцюг може зруйнуватися. Максимальним значенням номінального ток а може бути ток короткого замикання.
Вам знадобиться
  • - тестер;
  • - документація із зазначенням номінальної напруги та потужності;
  • - джерело струму з відомим ЕРС і внутрішнім опором.
Інструкція
1
Обчисліть номінальний ток по номінальній напрузі і опору приладу або ділянки кола, по якому він протікає. Номінальна напруга вказується в технічній документації. Опір знайдіть там же або виміряйте тестером, приєднавши його до приладу чи дільниці ланцюга, попередньо переключивши його в режим роботи омметра.
2
При вимірі учас ток ланцюга повинен бути відключений від джерела ток а, омметр приєднуйте паралельно. Розрахуйте номінальний ток , поділивши номінальну напругу на виміряний опір I = U/R. Напруга вказується в вольтах, а опір в Омах. Тоді номінальний ток вийде в Амперах.
3
Іноді в документах вказується номінальна потужність і номінальну напругу, при якому може працювати прилад. В цьому випадку розрахуйте номінальний ток , поділивши значення номінальної потужності на номінальну напругу I = Р/U. Потужність повинна бути вказана в ватах, а напруга - в вольтах.
4
Якщо ж номінальну напругу невідомо, то виміряйте опір приладу або ділянки кола за допомогою тестера і поділіть номінальну потужність на це значення. З отримав числа виділіть корінь квадратний. Це і буде номінальний ток приладу.
5
Максимальний ток , можливий в ланцюзі, називається ток короткого замикання. При досягненні такої сили ток а, в ній відбудеться коротке замикання, і вона вийде з ладу. Це граничний можливий номінал для будь ланцюга, підключеної до даного джерела ток а. Для цього дізнайтеся електрорушійну силу (ЕРС) і внутрішній опір джерела ток а.
6
Розрахуйте ток короткого замикання, поділивши ЕРС на внутрішній опір Iкз = ЕРС/r. Якщо при роботі приладу або ланцюга ток наближається до цього значення, значить, потрібно зменшувати ЕРС джерела ток а, якщо це можливо, або збільшувати навантаження (загальний опір) ланцюга.