Як створити електронну базу.

База даних являє собою інформаційний комплекс, що зберігається в електронному вигляді. Інформація в базі зберігається в різних форматах: текстовому, числовому. Вона максимально пристосована для подальшої обробки та пошуку необхідних даних.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма MS Access.
Інструкція
1
Запустіть програму Microsoft Access, щоб зробити електронну базу даних. Створити її можна одним із таких способів: створення бази даних з використанням майстра, тобто на основі вибраного шаблону. Цей спосіб є найшвидшим і зручний в тому випадку, коли вибраний шаблон повністю відповідає вашим вимогам. В шаблоні вже є таблиці, форми, запити і звіти. І, нарешті, ви можете створити порожню базу даних самостійно без допомоги майстра. Для цього вам необхідно додати потрібні об'єкти і потім наповнити базу інформацією.
2
Виконайте створення бази відразу ж після запуску програми, у вікні введіть ім'я для бази і місце її збереження. Далі відкриється основне вікно Access, у вкладках якого можна створювати об'єкти бази. Фундамент будь-якої бази даних - це таблиці, тому починати слід з них.
3
Перейдіть у вкладку «Таблиці», клацніть по кнопці «Створити». Виберіть опцію «Конструктор», даний режим дозволяє побудувати структуру і встановити настройки для таблиці. Введіть у вікні конструктора назви полів (стовпців) вашої таблиці. Одне поле повинно бути ключовим, тобто основним. Дане поле є унікальним, тобто в ньому не буде повторюваних даних. Виберіть потрібне поле і клацніть по кнопці з зображенням ключа на панелі інструментів.
4
Встановіть тип поля для кожного з них в стовпці «Тип даних». Клацніть по порожньому осередку і виберіть потрібний тип зі списку: текстовий (для алфавітних і цифрових незмінних даних), поле МЕМО (для введення довгих текстів чи чисел), числовий (для введення числової інформації), дата/час, грошовий, лічильник (автоматично заповнює унікальними послідовними числами), логічний (дані, які можуть приймати одне з двох значень - так/ні), об'єкт OLE (вставка малюнків, діаграм, картинок, фотографій), гіперпосилання, майстер підстановки (дозволяє вставляти дані з однієї таблиці в іншу або створити поле зі списком).
5
Встановіть зв'язки між створеними таблицями, для цього в них повинні бути однакові поля. Наприклад, таблиця «Співробітники» з ключовим полем «Табельний номер» може бути пов'язана з таблицею «Клієнти», в якій кожен клієнт закріплений за певним співробітником за допомогою поля «Табельний номер».
6
Для встановлення зв'язку перейдіть у вікно «Схема даних» за допомогою кнопки на панелі інструментів і перетягніть ключове поле однієї таблиці («Співробітники») на аналогічне поле в іншій таблиці («Клієнти»). У вікні, встановіть прапорець у полі «Каскадне видалення пов'язаних полів», клацніть «ОК».
База даних являє собою файл, що містить набір логічно пов'язаних між собою даних, а також їх опис, який призначений для задоволення інформаційних потреб, наприклад, підприємств і організацій.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Access.
Інструкція
1
Скористайтеся для створення бази даних додатком Microsoft Access. Один із способів, яким ви можете зробити базу даних - це майстер баз даних. Він пропонує вже готові шаблони і обмежений набір параметрів, щоб налаштувати базу .
2
Відкрийте програму Microsoft Access, щоб створити базу даних. Клацніть по кнопці «Створити» на панелі інструментів. Потім з групи «Створення файлу» виберіть «Шаблони» - «На моєму комп'ютері». Із запропонованого списку шаблонів у вкладці «Бази даних» виберіть відповідний, клацніть «ОК». У вікні введіть ім'я файлу і вкажіть місце збереження, клацніть «ОК». Далі йде інструкція майстра, створіть таблиці і виберіть для них потрібні поля.
3
Створіть базу даних «з нуля» - для цього клацніть по кнопці «Створити», виберіть пункт «Нова база даних Access» у вікні «Файл нової бази даних» введіть ім'я, вкажіть місце збереження і клацніть кнопку «Створити». Далі перейдіть у вкладку «Таблиці». Таблиця є основним елементом бази, в якому зберігається основна інформація.
4
Клацніть «Створити», виберіть пункт «В режимі конструктора». Введіть у вікні імена полів (стовпців), виберіть тип поля зі списку в залежності від призначення того чи іншого поля (текстовий, числовий). Виберіть і встановіть ключове поле. Збережіть таблицю.
5
Створіть аналогічно необхідну кількість таблиць бази, заповніть їх даними - для цього відкрийте таблицю в режимі перегляду. Створіть зв'язку між таблицями. Для цього перейдіть в меню «Сервис», виберіть «Схема даних». У вікні, додайте всі таблиці.
6
Розташуйте поруч дві зв'язуються таблиці, перетягнете ключове поле однієї таблиці на відповідне йому поле іншої. Аналогічно зв'яжіть всі існуючі таблиці. Це дозволить спростити подальшу роботу з базою і створювати в ній додаткові елементи (запити, звіти, форми).