Як розрахувати довжину антени. Як расчитать штирові антену.

Якість радіосигналу як при прийомі, так і при передачі в дуже великій мірі залежить від антени . Антени бувають різних типів. Вони можуть бути спрямованими і ненаправленої, можуть мати різну поляризацію. Але у всіх антен є спільні елементи. Це випромінює частина і зниження, тобто те, чим її підключають до пристрою. Їх необхідно розрахувати.
Вам знадобиться
  • - параметри пристрою, до якого ви будете підключати антену;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Визначте тип антени , яку ви будете робити. Вона може бути симетричною або у вигляді променя. Сигнал на різні типи антен подається по-різному. Якщо антенна ланцюг приймача або передавача має індуктивний зв'язок з контуром, доцільно застосовувати схему симетричного харчування за допомогою двухпроводной лінії до 200 до 700 Ом. Для детекторних приймачів, вхідних пристроїв з заземленою сіткою або базою, а також для передавачів, які мають на виході П-контур, більше підійде антена типу «промінь» з однопроводной лінією.
2
Найпоширенішим типом антени є симетричний вібратор. Він являє собою провід, довжина якого дорівнює половині довжини хвилі випромінюваного сигналу, а довжина кожного плеча дорівнює відповідно чверті хвилі. Для приладу, що працює в УКХ-діапазоні, ці елементи виконуються у вигляді труб або стрижнів.
3
Розрахуйте довжину хвилі. Вона дорівнює швидкості світла, поділеній на частоту. Швидкість світла береться в метрах в секунду, а частота - в Герцах. Врахуйте поправку. Швидкість світла в металі менше швидкості світла в повітрі і вакуумі. Тому реальну антену доводиться робити кілька кірочок. Довжина півхвильового вібратора реально становить не 0,5 довжини хвилі, а приблизно 0,475.
4
Подайте сигнал на антену типу «промінь». Від одного кінця дроту відступите відстань, рівну 0,171 довжини хвилі. У цьому місці до антени підключіть однопровідну лінію, яка повинна бути перпендикулярна до проводу-вібратора на відстані, рівному 0,15 довжини хвилі. Після цього однопровідну лінію можна зігнути в будь-якому напрямку.
5
Симетрична антена підключається інакше. Загальна довжина вібратора залишається колишньою. Знайдіть середину дроти. Позначте цю точку. Відміряйте ділянку довжиною 0,13 довжини хвилі так, щоб його кінцеві точки були симетричні середині. До цих точкам припаяйте дроти, які на відстані 0,15 довжини хвилі від проводу-вібратора припаиваются до кабелю живлення, виконаному у вигляді двухпроводной лінії. Ця лінія підключається до радіопристроїв.
6
Обидва типи антен мають приблизно однакові параметри. Виберіть той чи інший тип підключення, виходячи з міркувань узгодження з антени м контуром приймально-передавальної апаратури.
Зверніть увагу
Монтаж антени проводиться на діелектричних ізоляторах. Їх зазвичай роблять їх порцеляни, скла або пластмаси. Розрахунок і вимір антени слід проводити з урахуванням решт, змонтованих на ізоляторах. Полуволновой вібратор може бути підвішений як горизонтально, так і вертикально.
Корисна порада
Різновидом півхвильового вібратора може вважатися і вертикальна (так звана штирьова) антена. Її харчування здійснюється за допомогою коаксіального кабелю опором 50-75 Ом. В даному випадку центральна жила кабелю з'єднується з кінцем півхвильового вібратора (штиря), а оплетка кабелю заземлюється або виходить до противазі. Ним може бути залізний дах будівлі або антенна щогла, виготовлена з металевої труби.