Як малювати кульковою ручкою.

Дуже довго вважалося, що кулькова ручка - не інструмент художника. Лише в дев'яностих почали заявляти про себе майстри, що працюють в цій техніці. Володіючи відповідними навичками, ручкою можна передавати на зображенні деталі не гірше, ніж олівцем.
Інструкція
1
Грамотно виберіть ручку. Якщо ви хочете малювати лініями однакової товщини, майже без півтонів, вона може бути гелевою. Якщо ж ви хочете передавати і півтони, використовуйте звичайну кулькову авторучку. У кожному разі, вибирайте інструмент такої марки, щоб він не протікав.
2
Пам'ятайте, що при малюванні чорнило витрачатимуться набагато швидше, ніж при простому листі. Щоб не розоритися, міняйте не власними ручки, а стрижні в них.
3
Пам'ятайте про одну особливість авторучки, яка у олівця відсутній. Якщо торкнутися малюнка долонею, а потім торкнутися цієї ж долонею його знову в іншому місці, вийде негарний відбиток. Або привчитеся тримати долоню при малюванні на вазі (це виходить не у всіх), або вибирайте стерні, у яких цей ефект мінімальний. Сканування таких малюнків здійснюйте після просушування, інакше сліди залишаться на склі сканера.
4
Приучитесь не помилятися. Пасту, на відміну від графіту, звичайним ластиком стерти не можна. Спеціальний же ластик для ручок малоефективний, оскільки стирає пасту за рахунок протирання аркуша майже наскрізь.
5
Навчіться передавати півтони. Якщо ручка не гелева, для цієї мети можна міняти як силу натиску, так і щільність штрихів. Вкрай бажано над лінією розділу предметної площині робити їх переважно вертикальними, а під нею - горизонтальними.
6
При бажанні, малюйте в кольорі, незважаючи на те, що ваша палітра буде вельми обмеженою. Вона може складатися з трьох або навіть двох кольорів. Можна комбінувати ручку будь-якого темного кольору з простим олівцем. Дуже зручні авторучки з декількома стержнями, висунутими по черзі за допомогою спеціального механізму. Якщо ж ви користуєтеся гелевими ручками, ваша палітра може бути, навпаки, дуже багатою. Для них існують стрижні навіть з чорнилом типу металік. Але художникам-чоловікам робити палітру занадто яскравою не рекомендується.