Як розвинути аналітичний склад розуму.

Аналітичний склад розуму - це здатність людини, спираючись на вихідні дані, робити висновки, аналізувати різні варіанти подальшого розвитку подій, їх плюси і мінуси. Класичний зразок аналітика - легендарний Шерлок Холмс, про який його друг і літописець доктор Ватсон одного разу відгукнувся так: «Холмс, ви не людина, ви арифмометр!». Зрозуміло, крайнощі шкідливі в будь-якій справі. Тим не менш, є професії, де аналітичний склад розуму просто необхідний. Так як же розвинути його?
Інструкція
1
Вчіться д розуму ть, зіставляти факти, робити висновки. Як не дивно, велику користь в цьому може надати розгадування кросвордів, ребусів, читання детективних романів. Роздуми над питанням «Хто ж злочинець?», З урахуванням відомих даних і версій, вельми сприяє розвитку аналітичних можливостей.
2
Хоч історія і не визнає умовного способу, намагайтеся частіше замислюватися над питанням: «А що було б, якщо ...?». Наприклад, по якому шляху пішла б вся світова історія, якби російський консул в Італії виявився більш проникливим і ризикнув порушити дріб'язковий пункт інструкції, прийнявши на службу нікому не відомого поручика Наполеона Бонапарта в тому ж чині (а не підпоручиком, як вимагала та сама інструкція )? Варіантів стільки, що дух захоплює.
3
При першій можливості вступайте в дискусії, особливо на складні, неоднозначні теми, де не може бути простого чіткої відповіді. Адже в ході таких спорів розглядаються найрізноманітніші варіанти - ось тут-то у вас буде можливість відточити майстерність.
4
Читайте якомога більше аналітичних статей, присвячених політиці, економіці, торгівлі. Зрозуміло, намагайтеся вибирати серйозні статті, написані досвідченими фахівцями, що дорожать своєю репутацією, а не сенсації в бульварній пресі.
5
Дивіться телепередачі на ті ж теми, особливо, якщо їх формат передбачає дискусії між учасниками. Уважно слухайте аргументи, аналізуйте їх сильні і слабкі сторони. Приділіть особливу увагу відповідям на непрості, «з підколкою» питання. Оскільки для відповіді на них також потрібно мати аналітичний склад розуму.
Зверніть увагу
Аналітичне мислення - це превалювання розуму над емоціями, логіки над спонтанністю, організованого над хаотичним. Це здатність і прагнення все впорядкувати, проаналізувати і побачити залежності і взаємозв'язку.
Корисна порада
Аналітичні здібності - наявність у людини схильності виявляти суттєві зв'язки і відносини між різними елементами інформації. Аналітичний склад розуму - здатність психіки людини, що дозволяє йому виявляти і розвивати здібності до аналітичного сприйняття навколишньої дійсності.