Як підвищити ефективність праці.

Підвищення ефективності праці - одне з головних питань в поліпшенні діяльності підприємства. Російські компанії борються за високу продуктивність, але не завжди роблять це потрібними методами. Для вирішення завдання варто звернути увагу на ключові деталі робочого процесу.
Інструкція
1
Виявити тип робочого процесу на підприємстві. Є два основних типи: орієнтований на процес або ж на результат. Перший варіант є розгромним для діяльності компанії, інакше його можна позначити як «робота заради роботи». Його ознакою виступає поведінка працівників - в основному, лише створюваний вид діяльності, не приводить до потрібних результатів. Другий тип робочого процесу - орієнтований на результат. Це єдиний критерій ефективності праці . При цьому не враховуються сторонні проблеми, чому результат досягнутий не в терміни або ж це взагалі не той результат; в цьому випадку важливе розуміння, як досягти потрібної мети, якими способами. Для підвищення ефективності праці необхідно перебудовувати працівників компанії на результативність в робочому процесі.
2
Ставте перед співробітниками чіткі і конкретні цілі. Часто проблемою на виробництві є невірна і розпливчаста мета діяльності, яку виконують працівники. Не знаючи мети, вони не знають, до чого прагнути. І ця проблема йде від начальства, не здатної організувати працю колективу.
3
Забезпечите виконавців інформацією про способи досягнення наміченої мети. Брак інформації істотно знижує продуктивність праці . Кожен працівник при покладанні на нього завдання повинен отримувати пакет інформації від керівників або вказівка на місця пошуку цієї інформації.
4
Плануйте діяльність компанії. Планування має бути детальним, що описує чіткі терміни, що витрачаються ресурси та методи роботи співробітників.
5
Контролюйте процес досягнення цілей. Виділіть відповідальних осіб для контролю результативності кожного етапу.
6
Не бійтеся карати, але не забувайте і заохочувати. Своєрідне тренування співробітників з часом призводить до непоганих результатів. Зриви термінів, отримання невірних результатів, виправдання повинні бути покарані для їх недопущення в подальшому. Навпаки, хороші показники, коректна робота потребують заохочення.