Як поставити бортовий комп'ютер на ВАЗ.

Бортовий комп'ютер - дуже зручне і корисне пристрій для автомобілів марки ВАЗ. Встановивши його в машину, ви отримаєте безліч корисних і зручних функцій, які не тільки підвищать комфортабельність салону, але і дозволять в будь-яких умовах вибрати найбільш оптимальний режим руху.
Вам знадобиться
  • - бортовий комп'ютер;
  • - кабель-провід;
  • - перехідник
Інструкція
1
Для установки комп'ютер а на автомобілі Лада Пріора і Калина вийміть магнітолу з її установочного місця. Зніміть кришку, промарковану написом OPEN. У задній стінці відсіку кришки просвердлите круглий отвір діаметром 17 мм, або прямокутне розміром 17х10 мм для кабелю. При свердлінні будьте дуже обережні, щоб не пошкодити які-небудь сторонні дроти.
2
Пропустіть кабель бортового комп'ютер а через отриманий отвір. Видаліть гвинти кріплення відсіку для дрібниць. У нішу цього відсіку встановіть перехідник підключення, просмикніть шлейф і закріпіть перехідник вивернутими гвинтами.
3
Роз'єм сигнального шлейфу підключіть до гнізда на колодці діагностики. Встановіть всі раніше зняті деталі і закріпіть їх штатним кріпленням. Одягніть знімну панель бортового комп'ютер а.
4
На передньопривідних автомобілях сімейства Лада Самара і Лада Самара 2 встановіть бортовий комп'ютер замість заглушки на консолі авто. Знявши заглушку, знайдіть в ніші стандартний 9-контактний роз'єм для підключення комп'ютер ів.
5
Коричневий провід підключіть до гнізда М діагностичної колодки (для машин Євро 2) або до гнізда 7 (для машин Євро 3). Інший кінець коричневого проводу включите в гніздо 2 колодки бортового комп'ютер а. Колодку діагностики шукайте в нижній частині панелі приладів у підлоги. Синій провід включите в гніздо 4 комп'ютер а. Внутрішній датчик температури виведіть під капот.
6
На автомобілях ВАЗ -2108-21099 додатково виконайте наступні підключення. Білий провід ланцюга датчика рівня палива підключіть до 11-го контакту колодки комбінації приладів або до дроту рожевого кольору з червоною смугою. Помаранчевий провід - до 2-го контакту колодки ЕБУ (під обшивкою салону біля лівої ноги водія). Рожевий провід - до 3-го контакту цієї ж колодки.
7
На автомобілях ВАЗ -2110-2112 встановіть бортовий комп'ютер замість годин на консолі приладів. для цього зніміть годинник і проведіть процес установки за аналогією з пунктами 4 і 5. Датчик температури встановіть в передньому бампері так, щоб він був захищений від бруду, води, снігу і повітряного потоку. Закріпіть його стрічкою ПВХ.
8
На автомобілях ВАЗ випуску до 2001 року часто відсутня дріт від датчика рівня палива. При цій ситуації з'єднайте 8-й контакт роз'єму комп'ютер а з проводом рожевого кольору 10-го контакту червоною колодки комбінації приладів.
9
Для всіх типів автомобілів і комп'ютер ов: жовтий, червоний і чорний дроти призначені для живлення бортового комп'ютер а. Жовтий підключіть до сірого проводу замку запалювання. Червоний - до коричневого проводу замку або до позитивної клеми акумулятора. Чорний провід маси - до кузова автомобіля або до 6-го контакту червоною колодки комбінації приладів.
Бортовий комп'ютер - одне з найбільш важливих додаткових пристроїв сучасного автомобіля. Точні дані про температуру двигуна, повітря, про обороти колінчастого валу і про становище дросельної заслінки - все це допоможе дізнатися встановлений в автомобілі бортовий комп'ютер. Більше того, він повідомить про помилки інжектора, дізнатися про які без бортового комп'ютера можна лише в сервісному центрі.
Вам знадобиться
  • Для підключення бортового компьютеракроме самого пристрою буде потрібно кабель, що з'єднує комп'ютер з К-лінією автомобіля і плоска викрутка.
Інструкція
1
Вимкніть запалювання. Виберіть вільне місце для установки комп'ютера на центральній панелі. Якщо все Din-місця на панелі зайняті, можна відмовитися від годин, або від якогось іншого не часто використовуваного пристрою. Годинники бортового комп'ютера цілком можуть замінити штатний хронограф автомобіля. Акуратно підчепити його за допомогою викрутки і вийміть вперед.
2
Знайдіть діагностичну колодку в центральній панелі. Підключіть вхід бортового комп'ютера до діагностичної колодке.Прі допомогою штатного з'єднувального кабелю, підключіть комп'ютер до К-лінії інжектора. Найчастіше цей вхід знаходиться під рульовою стійкою автомобіля. Прокладіть кабель всередині панелі.
3
Увімкніть запалювання. Комп'ютер повинен включитися і почати підбір протоколу передачі даних. Після автоматичного пошуку протоколу комп'ютер перейде в робочий режим. Якщо підібрати протокол комп'ютера не вдалося, виберіть ваш протокол вручну.
4
Відповідно до інструкції на комп'ютер встановіть дату і час. Протестуйте правильність відображення швидкості та відстані. При необхідності внесіть поправки пробігу і швидкості автомобіля.
Зверніть увагу
При покупці бортового комп'ютера переконайтеся, що він сумісний з вашим автомобілем! Ваша модель авто обов'язково повинна бути в списку моделей, підтримуваних даним комп'ютером!