Що таке депозит.

Депозит або вклад - це грошові кошти, розміщені у банку або іншій фінансовій установі під відсотки на заздалегідь обговорених умовах. При цьому кошти можуть розміщуватися готівковим або безготівковим шляхом, в іноземній або національній валюті.
Інструкція
1
Говорячи простою мовою, депозит - це гроші, які вкладник передав в борг банку. Умови зберігання коштів на депозитному рахунку обумовлюються в депозитному договорі або договорі банківського вкладу. З точки зору цивільного законодавства відмінностей у поняттях «вклад» і «депозит» не існує. Але, тим не менш, в банківській справі ці поняття дещо відрізняються. Внеском прийнято вважати грошові кошти, що розміщуються в банку, тоді як депозитом можуть бути й інші цінності, передані на зберігання. Наприклад, на депозиті можна розмістити дорогоцінні метали, цінні папери. Таким чином, вклад - це один з видів депозиту.
2
Депозит и бувають строковими і до запитання. Строкові депозити припускають розміщення коштів на заздалегідь встановлений термін, до закінчення якого вони не можуть бути вилучені або можуть бути вилучені частково. Проте відповідно до законодавства вкладник має право зняти кошти з такого депозиту. В цьому випадку відсотки нараховуватимуться за ставкою вкладу «До запитання», якщо депозитним договором не обумовлено інше умова. Часто термінові депозити звуться накопичувальних або ощадних вкладів.
3
Засоби з депозитів «До запитання» можуть бути вилучені вкладником в будь-який момент часу без будь-яких обмежень. Однак процентна ставка за таким депозитом вкрай мала. Як правило, вона складає не більше 0,1-1% річних.
4
Депозит и можуть бути поповнюється, тобто мається можливість для внесення додаткових сум грошових коштів, і Непоповнювальний. Деякі депозити припускають і часткове зняття, коли вкладник може зняти частину коштів з рахунку без втрати відсотків. При цьому по депозиту встановлюється мінімальний залишок - сума, яка завжди повинна бути на ньому. Депозит и, по яких передбачено поповнення і часткове зняття коштів носять назву депозитів з витратними та прибутковими операціями. Як правило, відсотки по ним нижче, ніж по депозитах, які не передбачають подібних операцій.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9uTPcuDZdzc