Як зробити з велосипеда мопед. Як з велосипеда зробити мопед.

В останні роки такі засоби пересування як велосипеди, скутери та мопеди здобули небувалу популярність, особливо серед міського населення. Пересуватися на власному транспорті і при цьому не залежати ні від наявності водійських прав, ні від автомобільних пробок, дуже зручно. Купити мопед можна практично в будь-якому місті, а якщо прикласти деякі зусилля, то його можна зробити самостійно з велосипеда.
Вам знадобиться
 • - велосипед;
 • - мопед б/в;
 • - бензиновий або електричний двигун;
 • - акумуляторна батарея;
 • - зарядний пристрій;
 • - блок управління;
 • - регулятор швидкості;
 • - приводний ремінь;
 • - шківи;
 • - елементи кріплення.
Інструкція
1
Як зробити з bвелосіпеда/b мопед "rel="gallery-step-images "> Перш ніж зробити мопед, купіть двигун або зніміть його зі старенького мопеда. Якщо такої можливості не представляється, то зніміть двигун зі стандартною газонокосарки. Однак врахуйте, що встановлюваний движок повинен мати потужність не менше двох кінських сил, оскільки менш слабка просто не зрушить транспорт з місця.
2
Вибравши мотор, виготовте на двигун шків. Матеріалом виготовлення шківа може послужити звичайний обід розміром менше обода велосипедного колеса на 5-6 см. Як тільки шків буде готовий, то приєднаєте мотор до колеса, використовуючи привід. Приводний ремінь буде передавати обертання від двигуна на колесо, тому уважно огляньте його на наявність розривів.
3
Якщо ви не хочете встановлювати двигун за допомогою зварювальних робіт, то закріпіть його за допомогою трьох хомутів. Перш ніж кріпити мотор, зробіть підставу для його кріплення, зваривши його з листової сталі. Товщина сталевого листа повинна бути 3,5 - 4 мм. Далі закріпіть мотор за основу, а підстава у свою чергу на раму мопеда. Якщо буде потрібно, то ви можете в будь-який момент зняти двигун.
4
Поставите на саморобний мопед електричний двигун, і тоді, навіть не будучи професійним велосипедистом, зможете їхати зі швидкістю 25-35 км/год. Електродвигун працює за рахунок акумуляторної батареї. Її вихідна напруга повинна бути не менше 1-48 Вольт. Для повної зарядки підключайте батарею на 8:00 до мережі.
Зверніть увагу
Навіть якщо на цей вид транспорту не потрібно водійських прав, будьте обережні на дорогах, особливо в міських умовах.
Корисна порада
Для того щоб поєднати їзду мопеда з повноцінною їздою у велосипедному режимі, придбайте спеціальний комплект.
Велосипед, який служить своєму власникові вірою і правдою, можна вдосконалити, оснастивши підвісним двигуном. Перетворене в мопед, ваше оновлене транспортний засіб допоможе економити зусилля при пересуваннях на значні відстані. Для модернізації велосипеда необхідно трохи розбиратися в техніці і вміти поводитися з найпростішими інструментами.
Вам знадобиться
 • - старий велосипед;
 • - бензиновий двигун;
 • - запасні частини від мопеда;
 • - набір слюсарних інструментів.
Інструкція
1
Використовуйте був у вжитку велосипед, який послужить основою конструкції майбутнього мопеда. Переконайтеся, що рама не має дефектів і зможе нести порівняно важкий вантаж. У тому місці, де буде розташовуватися двигун мопеда, зміцните зварюванням або болтами додаткову посилюючу майданчик, оскільки конструкція повинна буде витримати не тільки водія, але і силову установку.
2
Забезпечите раму двома колесами. Використовуйте обода від старого, що відслужило своє мопеда. При необхідності переробіть передню і задню вилки, якщо обід колеса виявиться ширше штатного велосипедного. На осі заднього колеса змонтуйте зірочку, яка через ланцюг буде сприймати обертальний рух вала двигуна.
3
Передню вилку транспортного засобу обладнайте амортизаторами, знятими зі старого мопеда або легкого мотоцикла. Це потрібно для того, щоб при русі ефективно згладжувати поштовхи і удари, що неминуче виникають при їзді на високій швидкості.
4
Забезпечите мопед додатковими гальмами - переднім і заднім. Одного заднього гальма буде недостатньо для забезпечення безпеки руху. Рукоятки управління гальмівною системою виведіть на кермо.
5
Навісьте на раму силову установку. Краще всього використовувати стандартний бензиновий двигун від мопеда, наприклад, марки Д-6. Цей одноциліндровий двигун порівняно легкий, простий і надійний в експлуатації. Перед монтажем переберіть силову установку, промийте деталі двигуна бензином, перевірте справність агрегату. При необхідності замініть поршневі кільця. Особливу увагу приділіть надійності кріплення двигуна до рами. У передній верхній частині рами закріпіть хомутами паливний бак.
6
Приєднайте трансмісію - ланцюг, який з'єднає зірочку двигуна з великою зірочкою заднього колеса. Відрегулюйте натяг ланцюга і гарненько її змастіть. Тепер можна підключити до рукояток управління троси зчеплення і дросельної заслінки.
7
Встановіть на мопед передню фару і задній відбивач світла. Без них їзда в темний час доби може бути скрутною і небезпечною.
8
Заправте мопед паливом і зробіть регулювання органів управління двигуном. Послідовно налаштуйте дросель, зчеплення і гальмівну систему. Готову конструкцію пофарбуйте в практичний колір, це додасть колишньому велосипеду зовсім новий вид. Тепер ваш мопед готовий до першого старту.