Як встановити компілятор.

Програмувати на мові java можна в звичайному Блокноті. Правда, не буде підказок середовища про помилки або про класові спадкування, не буде красивою і зручною підсвічування коду. До того ж, для компіляції написаного коду вам знадобиться компілятор , включений до складу Java Development Kit.
Вам знадобиться
  • - програма Java Development Kit.
Інструкція
1
Завантажте Java Development Kit з офіційного сайту розробника, якщо ще не зробили цього. Встановіть програму, якшо двічі по установчого файлу. Програма поширюється безкоштовно, і вам не потрібно платити за її використання. Встановіть на локальний диск персонального комп'ютера. Як правило, таке програмне забезпечення має інсталюватися в системний розділ, так як є системною утилітою.
2
Налаштуйте змінні середовища. Операційній системі потрібно вказати, звідки запускати java-машину. Для цього у властивостях комп'ютера виберіть «Додаткові параметри», а потім - «Змінні середовища». Додайте в кінець змінної path шлях до встановленого JDK, до папки bin. Ви можете скопіювати його цілком з адресного рядка «Диспетчера файлів» і вставити в поле змінної, прибравши в кінці зайвий слеш.
3
Перевірте запуск компілятор а з командного рядка. Відкрийте утиліту командного рядка з меню «Пуск». Зайдіть з командного рядка в папку з вашою написаною програмою - в те місце, де зберігається основний клас з функцією main. Введіть команду javac [ім'я файлу] .java
4
Якщо в процесі компіляції виникнуть помилки, компілятор виведе їх в командний рядок у вигляді текстового повідомлення з номером рядка, де виникла помилка. Для невеликих проектів такий хід роботи і тестування цілком непоганий, але з великими програмами краще возитися в середовищі розробника - JBeans або Eclipse. Якщо ви початківець програміст, можете використовувати програмне забезпечення Java Development Kit для навчання, а в подальшому вже працювати з більш складними програмами, які надають більш обширні функції, однак вимагають навичок роботи з подібними системами.