Як поміняти шестірню.

Система змащення двигуна є однією з головних в автомобілі. Вона повинна бути завжди в повному порядку. Одним із слабких місць в ній є шестерня приводу масляного насоса. У разі виходу її з ладу. Тиск в системі двигуна падає і масло не надходить до його деталям. Якщо вчасно не помітити поломку, то колінвал заклинить, що виллється в дорогий ремонт. Поміняти шестерінку в дорозі не складе особливих труднощів.
Вам знадобиться
  • - дерев'яна оправлення;
  • - викрутка;
  • - ключ на 13;
  • - торцева головка на 13.
Інструкція
1
Поставте автомобіль на рівну поверхню і зафіксуйте колеса стоянковим гальмом або башмаками-упорами. Щоб на вприськовом двигуні ВАЗ 2121 замінити шестерінку приводу масляного насоса через гніздо блоку циліндрів, зніміть кронштейн модуля запалювання.
2
Візьміть ключ на 13 і послабте дві гайки його нижнього кріплення до блоку циліндрів. Відкрутіть торцевої головкою на 13 гайку кріплення до блоку циліндрів проводів «маси» системи упорскування, закріплених на шпильці.
3
Зніміть зі шпильки клему проводів. Торцевої головкою на 13 відкрутите гайку верхнього кріплення кронштейна. Зніміть кронштейн держателя маслопровода до гідравлічного регулятора ланцюга приводу распредвала. Потім підніміть кронштейн з модулем запалювання і відведи від блоку циліндрів.
4
Подденьте викруткою фіксатор шестерінки приводу масляного насоса. Витягніть його із гнізда блоку циліндрів. Зніміть уплотняющие гумову і паронітових прокладки. Вставте в шлицевое отвір шестерінки приводу масляного насоса з натягом дерев'яну оправлення і витягніть шестерню з блоку циліндрів, при цьому повертаючи її проти годинникової стрілки. Слід бути обережним, щоб вона не впала в блок циліндрів.
5
Встановіть нову шестерню привода масляного насоса в зворотній послідовності. Введіть шестерню в з'єднання з шестірнею валу приводу масляного насоса. Візьміть викрутку, вставте її в гніздо блоку циліндрів. Притримаєте їй шестерінку і витягніть дерев'яну оправлення. Зняття і установка на карбюраторном двигуні шестерні приводу масляного насоса виконайте подібним чином. Тільки в цьому випадку замість фіксатора шестерні зніміть датчик-розподільник запалювання, поставивши на початку поршень 1-ого циліндра у верхню мертву точку. Після заміни шестерінки, встановіть момент запалювання.