Як зберегти красу природи.

«Щастя - це бути з природою, бачити її, говорити про неї», - так писав Л. Н. Толстой. Тільки от природа з часів Толстого змінилася і, на жаль, не в кращу сторону. Все менше і менше залишається на Землі місць, які б не були зіпсовані діяльністю людини. Не тільки екологи повинні боротися за чистоту і красу навколишнього світу. Кожна людина здатна хоча б трохи змінити ситуацію, в якій зараз знаходиться наша природа.
Інструкція
1
Вибираючись на природу, керуйтеся одним основним правилом - "не псувати". Звичайно, це в першу чергу відноситься до сміття. Серед завзятих туристів існує така традиція: після себе потрібно залишити місце таким, як ніби тебе тут ніколи не було. Уявіть собі: пакети та пластикові пляшки розкладаються близько 100 років! Пластик і поліетилен можна назвати "довготривалим" сміттям. Найнебезпечніше, що вони повністю не розкладаються, а розпадаються на нові отруйні речовини, які накопичуються в грунті і воді. Намагайтеся забирати все сміття з собою, щоб потім викинути його в спеціально відведене місце.
2
До сміттю відносяться також і недопалки - чомусь багато хто вважає, що їх можна кинути і в траву. Між тим, неважко здогадатися, що один недопалок містить в собі чимало шкідливих речовин, які погано впливають на грунт. Недопалки розкладаються дуже довго - 12 років! Добровольці з екологічних загонів кажуть, що прибирати недопалки найважче. Найкраще на час пікніка завести окрему ємність з рідиною, де всі бажаючі зможуть загасити свої сигарети. Це важливо ще й для профілактики лісових пожеж, які для багатьох регіонів є справжніми стихійними лихами. Звичайно ж, потім все недопалки треба викинути в сміттєві контейнери.
3
На щастя, ще знаходяться добровольці, небайдужі до стану навколишньої природи. Вони організовують різні екологічні акції. На таких заходах завжди потрібні люди, тому, якщо ви хочете зробити місце свого проживання чистішим і красивішим, вступайте до лав добровольців. Нерідко волонтерам доводиться виконувати нелегку роботу - збирати купи сміття, тягати важкі мішки, але все це компенсується почуттям радості від того, що ви зробили по-справжньому важливу і корисну справу.
4
Привчайте своїх дітей до того, що природу треба берегти. У ранньому дитинстві це може виражатися в найпростіших речах - не можна кидати фантики на дорогу, тільки в мусорку, небажано рвати квіти і ламати гілки дерев. Такі прості правила повинні стати для дитини абсолютною нормою, тільки тоді у нього на все життя виробиться дбайливе ставлення до навколишнього середовища.
5
Якщо ви користуєтеся якимись природними ресурсами під час походу або пікніка (наприклад, п'єте воду з джерела, збираєте дрова, ловите рибу), намагайтеся робити все це максимально коректно. Не беріть від природи більше того, що вам треба.
Зверніть увагу
Звичайно, обсяг забруднень від будь-якого промислового підприємства набагато більше, ніж від групи туристів, нехай навіть і найбільш безвідповідальних. Якщо ви працюєте на великому заводі, проаналізуйте, як справи з охороною навколишнього середовища на вашому підприємстві. Якщо ви займаєте керівну посаду, подумайте разом зі своїми колегами, що можна поліпшити в цій сфері.
Важко не помітити, що навколишня природа потребує нашого захисту. Однак, найчастіше люди надходять прямо протилежно - гублять природу і відносяться до неї як "споживачі". Але що в такому випадку побачать майбутні покоління? Навряд чи щось хороше, тому потрібно докласти зусиль і постаратися врятувати природу.
Інструкція
1
Перші ваші кроки з охорони природи навряд чи будуть занадто глобальними, тому для початку просто зверніть уваги на свої звички, на свою поведінку і постарайтеся їх виправити. Наприклад, коли ви виїжджаєте на пікнік, прибирайте після себе все сміття, не мийте машину в водному джерелі, чи не забруднюйте його (пам'ятаєте, що від ваших дій може постраждати як навколишнє флора, так і фауна). Також не найкращий варіант - це спалювання сміття (особливо пластикового) і листя.
2
Зведіть до мінімуму будь-які хімічні миючі та косметичні засоби, а якщо використовуєте, то правильно утилізуйте їх (розділяйте сміття), оскільки навіть цей нескладний крок допоможе вам якомога менше забруднювати навколишнє середовище.
3
Варто згадати і про пластикових пакетах, які поширені мало не в усіх країнах. Їм віддають перевагу, бо вони легкі, водонепроникні і дешеві, переносити в них можна все, що угодно.Однако, використані пластикові пакети потрапляють на звалище досить рідко. Набагато частіше їх можна спостерігати посеред вулиць: на парканах, деревах і так далі. А адже для того, щоб знищити пластиковий пакет, природі потрібно від 200 до 300 років, іноді навіть більше. Тому потрібно обмежувати бездумне використання таких пакетів, замінювати їх на текстильні сумки.
4
Пам'ятайте, що захист природи починається з вашого власного будинку, тому економте електроенергію (здобувайте більш економічні моделі техніки: пральних машин, холодильників і так далі). Здавалося б, економія невелика, але це лише на перший погляд, адже в масштабах цілої країни це допоможе закрити як мінімум одну атомну електростанцію. Економлячи енергію, ви також вносите вклад у боротьбу з глобальним потепленіем.Не забувайте вимикати світло, оскільки кожен витрачений кіловат електроенергії означає викид в навколишнє середовище близько 500 грамів вуглекислого газу (саме він вважається причиною виникнення "парникового" ефекту.
5
Важливий фактор - це транспорт, який найбільше завдає шкоди природі. Уникайте по можливості автомобілі та автобуси, віддайте перевагу трамваям, тролейбусам, а краще взагалі велосипедам, оскільки економія будь-яких ресурсів - невід'ємний елемент збереження живої природи.
6
Не менш значну роль відіграє і здоровий спосіб життя. Краще обмежуйте себе у вживанні алкоголю і курінні, яке також шкодить не тільки вам, але і навколишньому середовищу.
Корисна порада
Економічно використовуйте всі природні ресурси. Економте електроенергію, папір, а особливо воду, використовуйте менше пластикових виробів (хоча це й непросто).