Як витягнути дюбель. витягнути зламався саморіз зі стіни.

Коли говорять «ламати - не будувати», то мають на увазі, що зламати легше. Однак те, що зроблено на совість, зламати буває не так вже просто. Старі дюбелі в стіні тримаються дуже міцно і не відразу захочуть вилазити. Часом не відразу можна зрозуміти, як вийняти це стійке кріпильний виріб. Все залежить від того, який дюбель перед вами. І звичайно, від вашої завзятості.
Інструкція
1
Металевий дюбель Металевий дюбель -гвоздь вийняти найважче. Візьміть важкий молоток і розхитати крпеж. Якщо не виходить, то поруч, як можна ближче до дюбелю, просвердлите ще один отвір. З ним розхитати буде простіше. Розхитаний дюбель витягнути праці не складе.
2
Пластиковий дюбель Трапляється, що під час ремонту ви знімаєте шпалери і виявляєте старий пластиковий дюбель . Більше він вам не потрібен. Тут все простіше. Залиште його на місці, адже очевидно, що при видаленні отвір в стіні збільшиться. Ви ж не хочете знову закладати стіну, витрачати час і сили. А от якщо вам необхідно зовсім близько просвердлити отвір для нового дюбеля, то старий все-таки видаляйте. Використовуйте звичайний штопор. Укрутите його в нейлон і рухом на себе вийміть дюбель зі стіни. Звільнене отвір замажте гіпсом. Коли гіпс затвердіє, можете рядом свердлити новий отвір.
3
Пластиковий дюбель зі зламаним саморезом внутріВот він змусить вас попрацювати трохи серйозніше. Відмовтеся від думки висвердлити його, так як сталь самореза дуже міцна. Доведеться піти на хитрість.
4
Візьміть гарячий паяльник на 60-70 ват і нагрійте дюбель разом з огризком самореза. Пластмаса дюбеля розплавиться, і ви спицею або пінцетом витягніть саморіз. Якщо швидко не виходить, то зачепите саморіз і через пінцет грійте його далі. Через кілька хвилин він все-таки вивалиться.
5
Другий способВозьміте тонкостенную сталеву трубку. Діаметр трубки вибирайте з урахуванням діаметра дюбеля. На кінці трубки за допомогою надфіля зробіть чотири зуба. Використовуйте отриманий виріб в якості свердла. Така трубка увійде в отвір без проблем і вийде прямо з саморезом. Починайте свердлити на маленькій швидкості обертання і поступово збільшуйте її. Навіть якщо ваш дюбель зроблений з міцного матеріалу, на високих оборотах сталева трубка розжариться, і ви зможете випалити дюбель .
Ремонт в квартирі припускає якісну обробку стін. Щоб підготувати приміщення до обклеювання шпалерами або нанесенню іншого декоративного покриття, стіни потрібно вирівняти, попередньо звільнивши їх від колишніх кріпильних елементів. Нерідко майстру доводиться видаляти стали непотрібними дюбелі, за допомогою яких кріпляться шурупи. Допомогти в цьому може вправність і деякі хитрощі.
Вам знадобиться
  • - саморіз;
  • - штопор;
  • - гострий ніж;
  • - шило;
  • - обценьки;
  • - молоток;
  • - паяльник;
  • - пробійник;
  • - углошлифовальная машина («болгарка»).
Інструкція
1
Для демонтажу звичайного пластикового дюбеля в найпростішому випадку використовуйте саморіз підходящого розміру. Укрутіть саморіз в дюбель приблизно на дві третини, щоб саморіз надійно з'єднався з демонтується деталлю. Потім зачепите головку шурупа плоскогубцями і витягніть його назовні разом з дюбелем. В деяких випадках функцію самореза зможе виконати столовий штопор.
2
Якщо звичайні плоскогубці не допомагають, піддіньте капелюшок ввернутого в дюбель самореза обценьками. Такий важіль дозволяє вийняти дюбель з меншими зусиллями. Головне, щоб саморіз своєї робочої частиною щільно був посаджений в отвір.
3
Саморобний дерев'яний дюбель демонтуйте з гнізда по частинах. Для цього роздробити його вздовж волокон деревини на кілька шматків за допомогою стамески з тонким лезом і молотка. Зруйнований таким чином дюбель піддіньте кінчиком гострого ножа, цвяхом або шилом, а потім акуратно вийміть назовні.
4
Якщо дюбель надійно сидить в стіні, не завжди необхідно його витягати. В таких важких випадках гострим ножем зріжте виступаючу над поверхнею стіни частина дюбеля, а вийшло поглиблення замажте будівельним гіпсом і вирівняйте.
5
Для видалення дюбеля з застряглим у ньому уламком шурупа використовуйте нагрітий паяльник. Розплавте паяльником пластикову основу дюбеля, а потім піддіньте уламок кріплення кусачками або круглогубцами з тонкими гострими губками і витягніть з гнізда.
6
Металевий дюбель у вигляді цвяха, які зазвичай забивають в бетон за допомогою будівельного пістолета, попередньо обробіть частими сильними ударами молотка. Удари наносите по виступаючої частини виробу з різних сторін. У багатьох випадках дюбель вдається таким чином розхитати, після чого він порівняно легко виймається обценьками.
7
Якщо металевий дюбель відразу не вдається розхитати, виконайте в стіні поруч з ним поглиблення за допомогою свердла з твердосплавним наконечником або металевого пробійника. Зроблена таким чином кругова воронка зменшить площу зчеплення дюбеля з матеріалом стіни і полегшить демонтаж. Якщо така виверт не допомогла, обріжте виступаючу частину дюбеля углошлифовальной машиною («болгаркою») і зарівняти поглиблення.