Як побудувати 2-х поверховий будинок. Як зробити опалубку для 2-х поверхового будинку.

Споруда будинку - складне в технічному відношенні захід, тим більше, двоповерхового. Для цього слід виконати чималу роботу з узгодження і дозволу багатьох моментів. Сам процес досить тривалий і може тривати не один місяць. Найкраще для будівлі двоповерхового будинку запросити будівельну компанію.
Вам знадобиться
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - бетон;
  • - фундаментні блоки;
  • - пінобетонні блоки;
  • - дошки, крокви;
  • - плити перекриття;
  • - арматура;
  • - важка будівельна техніка.
Інструкція
1
Виготовте стрічковий фундамент на монолітній ж/б плиті. Для цього зніміть після розмітки місця під нього рослинний шар грунту. Вирийте котлован глибиною 1,7 м і вирівняйте його стіни і дно.
2
Отсипьте дно котловану шаром піску шаром 20 см і утрамбуйте його. Потім залийте поверх нього бетон марки М100 (товщина шару приблизно 15 см). Під час цього процесу, ретельно вирівнюють його по всій поверхні. Зачекайте 48 годин до його повного схоплювання. Після цього покладіть на бетон 3-х шарову гідроізоляцію: перший - бітумна мастика, другий і третій - наплавляється гідроізоляційний матеріал. Через 24 години, починайте будувати опалубку для виготовлення армованої ж/б плити завтовшки 30 см. Зробіть зварної каркас з арматури (марка А-III, діаметр 12 мм) і залийте бетоном М200, залиште конструкцію на 48 годин.
3
Викопайте траншеї для підведення до будинку каналізації і водопроводу. Встановіть блоковий фундамент. Для цього використовуйте ФБС (40? 60? 120 см). При монтажі застосуєте підйомний кран. Блоки між собою скріпіть цементним розчином. Укладіть чотири ряди. Залиште при укладанні першого ряду проріз для труб. Покрийте зовні стіни фундаменту бітумною мастикою (2 шари). Потім розстеліть по його горизонтальній поверхні рулонную гідроізоляцію. Покладіть поверх блоків кілька рядів цегляної кладки шириною в дві цеглини. Цокольний поверх вийшов висотою 2,5 метра.
4
Зробіть цокольне перекриття, після того кладка просохла. Покладіть на неї панелі-перекриття. Ширина їх опорної площадки не повинна перевищити півтора цегли і бути менше півцеглини. Кріпите їх за допомогою автокрана, попередньо поклавши і вирівнявши розчин. Торці плит зістикуйте системою "паз-гребінь". Простір між ними заповнили цементним розчином і затріть шви з боку стелі. Потім по периметру фундаменту бічні частини і торці плит закрийте полнотелим цеглою на розчин. Зробіть в цокольному перекритті отвори діаметром 200 мм, щоб можна було провести інженерні комунікації.
5
Зведіть стіни. Покладіть на розчин облицювальна цегла в півцеглини, починаючи з кутів будинку. Не забувайте робити перев'язку і контролювати рівнем, схилом і шнуром горизонтальність ряду. Для забезпечення вентиляції стін, залиште зазори між торцями деяких цеглин (10-12 мм). Зробіть їх внизу стіни і в верху. Висота кладки 0,5 метра.
6
Викладіть зовнішні і внутрішні несучі стіни. Їх товщина - 300 мм, використовуваний матеріал - пінобетонні блоки. Через сім рядів укладайте каркас з арматури і заливайте бетоном М200, роблячи з/б монолітний пояс. Процес почніть від кутів будівлі. Відступите від облицювальної виряджаючи 70 мм (повітряний зазор). Покладіть перший ряд на розчин. Другий та інші - вмонтовуйте на "клей" на основі сухої суміші, товщина шва якого близько 1 мм. Готувати розчини безпосередньо перед застосуванням. Після цього чергуйте зведення облицювального периметра і несучих стін через кожні 500 мм. Одночасно зводите внутрішні несучі перегородки з піноблоків завтовшки 300 мм, для забезпечення перев'язки з основними стінами. Ряди, які утворюють віконний і дверний отвір, починайте з кутових блоків, потім ложите блоки у самих прорізів. Перемички для них отлейте із залізобетону безпосередньо на стіні в опалубці. Їх опорна майданчик з двох сторін повинна бути 150 мм. Висота - висота блоку.
7
Залийте ж/б пояс у верхній частині стіни. Він необхідний, щоб можна було встановити панелі-перекриття. Після його затвердіння, змонтуйте плити міжповерхових перекриттів таким же способом, як цокольні.
8
Побудуйте другий поверх будинку аналогічно першому. Тільки замість бетонних віконних перемичок використовуйте сталеві арочні вставки. Після того, як стіни висохли, встановіть кроквяну конструкцію. Потім прикріпіть покрівельний матеріал. Дах зробіть листкової - пароізоляція, утеплювач, вентзазоре (нижній), мембрана, вентзазоре (верхній), покрівля. Проведіть інженерні комунікації і встановіть опалення. Потім приступите до внутрішнього оздоблення будинку .