Як перестати їсти шоколад.

К шоколаду небайдужі дуже багато людей. Деякі вчені навіть висували теорії про шоколадної залежності і методи боротьби з нею. Перестати їсти шоколад цілком можливо - потрібно лише постаратися.
Інструкція
1
Шоколад - ласощі, суперечки навколо якого ніяк не вщухають. Вчені встигли виявити і корисні, і шкідливі властивості цього продукту, але поки так і не прийшли до єдиної думки, варто чи не варто його їсти. Тому більшість у цьому питанні продовжує керуватися власними пристрастями, які часом потребують обмеження. Якщо ви вирішили, що з якихось причин споживання шоколаду потрібно скоротити, постарайтеся робити це поступово, щоб у організму був час перебудуватися і звикнути до відсутності певних ферментів.
2
Щоб перестати їсти шоколад, постарайтеся тверезо визнати всі негативні наслідки його вживання. Від надмірного поїдання цього продукту псується шкіра на обличчі, набирається зайва вага (виняток -тільки шоколад гірких сортів), можуть виникати проблеми зі станом зубів або травного тракту. Тверезо поміркуйте, чи варто гастрономічне задоволення таких проблем. Подивіться на цю ситуацію з практичної точки зору: підрахуйте, скільки грошей вам доведеться витратити на усунення проблем від надмірного вживання шоколаду. Згадайте, у що можуть вилитися ці проблеми з часом. Перспектива ожиріння та цукрового діабету допоможе охолонути до підступному ласощів.
3
Якщо повністю відмовитися від шоколаду вам занадто важко, постарайтеся максимально скоротити його кількість. Плитку, яка раніше йшла за день, розтягніть на тиждень, потім на дві і т.д. Замініть молочний шоколад гірким - він корисніший, а специфічний смак просто не дозволить вживати його у великих кількостях. Соєвий шоколад - також непогана альтернатива, особливо для тих, хто дотримується вегетаріанства.Не забувайте хвалити себе за успіхи в боротьбі з шоколадним спокусою. Відзначайте всі позитивні зміни в зовнішності і самопочутті - це стане потужним стимулом до подальшого утримування від вживання шоколаду.
Що робити, якщо ваша залежність від шоколаду починає поступово переростати в згубну звичку? Зрозуміло, слід задуматися про те, як навчитися відмовлятися від улюблених ласощів - це не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • Горіхи, сухофрукти, каші, чиста питна вода
Інструкція
1
Як відомо, придушення своїх бажань змушує нас жадати «забороненого плоду» ще більше. Тому відмова від шоколаду повинен бути максимально усвідомленим. Перед тим, як починати компанію щодо відмови від солодкого, варто було б розібратися, що конкретно ви «заїдає» - біль, образу, або ж нелюбов до себе. Якщо ви не можете самостійно розібратися в причинах, проконсультуйтеся у психотерапевта. Коли ви зрозумієте причини своєї залежності від шоколаду, позбавитися від неї стане набагато легше.
2
Легко відмовитися від шоколаду допомагають продукти, що містять хром - такі, як сир, гриби, морепродукти. Якщо ви будете регулярно вживати ці продукти в їжу, то незабаром помітите, як ваша потреба в шоколаді знижується не по днях, а по годинах. Через якийсь час однієї-двох часточок улюблених ласощів буде вистачати вам за очі.
3
Цікаво, що пристрасть до шоколаду може бути свідченням підвищеної потреби у вуглеводах. Регулярно вживайте каші з цільнозернових крупи (рису, проса, вівса) і нерафінована олія. Частіше їжте горіхи і сухофрукти - вони допоможуть нормалізувати рівень глюкози в організмі. Однак, пам'ятайте, що їх краще вживати до шести годин вечора - тільки тоді вони зможуть повноцінно засвоїтися.
4
З пристрастю до шоколаду може бути пов'язаний недолік рідини в організмі. Тому пийте якомога більше свіжої чистої води. При нормальній роботі нирок денна норма споживання рідини становить півтора-два літри в день. Незабаром ваш обмін речовин покращиться, і ви забудете про шоколад.
Зверніть увагу
Пристрасть до шоколаду загрожує підвищенням рівня цукру в організмі і появою надмірної ваги.
Корисна порада
Якщо ви ніяк не можете відмовитися від шоколаду, то зверніть увагу на темні сорти: вони корисні, оскільки містять багато антиоксидантів.