Як відновити пластмасу.

Якщо на пластмасовому виробі з'явилися подряпини, потертості й відколи, не поспішайте викидати річ. Простий локальний ремонт пластикового покриття можна виконати своїми руками. Обов'язково вивчіть склад і характеристики матеріалу (маркування зазвичай вказують з виворітного боку) - саме від цього залежатиме спосіб відновлення пошкодженої поверхні. Термопласти можна запаяти, а реактопласти - склеїти спеціальним клеєм. В іншому косметичні ремонтні роботи схожі для всіх видів пластика.
Вам знадобиться
 • - шкурка №1000;
 • - ацетон;
 • - клей для реактопластов;
 • - паяльник для термопластів;
 • - струбцина;
 • - кисть, розпилювач або шприц;
 • - абразивна паста;
 • - шліфувальна машинка;
 • - очищувач для пластика;
 • - припой;
 • - латунна сітка;
 • - грунтовка для пластику;
 • - фарба для пластика;
 • - лак.
Інструкція
1
Підготуйте пошкоджену поверхню пластмаси до ремонту. Її необхідно зашкуріть, прибрати всі забруднення. Якщо розлом можна склеювати (як правило, такий ремонт кращий для пластиків з вмістом епоксидних, феноло-формальдегідних та інших смол), обов'язково знежирте поєднувані ділянки ацетоном і просушіть їх.
2
Наносите клейовий склад відразу на шов, згідно інструкції виробника на етикетці кошти. Наносити його можна розпилювачем, пензликом або (для вузьких щілин) - шприцом. При необхідності попередньо зміцните відколи пластика за допомогою скловолокна.
3
Деталі поєднуйте якомога акуратніше! Щоб вони не змістилися і добре стиснулися, як преса рекомендується використовувати струбцину.
4
Якщо ви хочете відновити пластмасу з невеликою подряпиною, спробуйте обійтися абразивної пастою. Працюйте на шліфувальної машинці, забезпечивши її поролоновою насадкою.
5
При необхідності запаяти пластик обробіть шкіркою пошкоджену поверхню приблизно на 1 см від кромки - це необхідно для надійності шва (адже приварюють ділянка повинна буде заступити на припуск).
6
Знайдіть відповідний припой - дріт того ж складу, що пластмасове виріб. Зберіть зруйновані частини пластика разом і зафіксуйте їх струбциною.
7
Починайте спайку пластмаси з лицьової частини, щоб виключити появи на ній здуття. Ваше завдання - вплавити дріт в размягченную пластикову масу.
8
Якщо ви хочете підсилити шов, то прикладіть всередину розлому армирующую смужку латунної сітки (оптимальна товщина - 0,2 мм). Вона також повинна бути втоплена в пластмасі, розігрітій паяльником.
9
Завершіть ремонт пластмаси фарбуванням. Для цього ще раз зашкурьте поверхню (зернистість шкурки - №1000) і протріть її спеціальним очищувачем для пластика. Проведіть долонею по шву, щоб переконатися у відсутності шорсткостей і борозен.
10
Візьміть грунтовку для пластику у вигляді спрею і гарненько растрясіте його. Після цього покрийте деталь грунтом 2-3 рази, утримуючи балон на відстані 20 см. Коли поверхня повністю просохне, ще раз легко зашкурьте її і знежирте.
11
Розпорошите по шву або затертої тріщині барвник для даного виду пластика, підібравши його точно в тон основної розцвіченню вироби. Дайте одному шару висохнути протягом 15 хвилин, після чого можна повторити процедуру ще 2-3 рази.
12
Якщо вам вдалося відновити спочатку лаковану пластмасу , то через годину після її фарбування можна відлакувати оновлену річ.
Корисна порада
Залишки пластичної маси, яка розчиняється в ацетоні (полістирол, оргскло і ін.) Можна залити розчинником і використовувати для з'єднання зламаних пластикових предметів. Такий імпровізований клей потрібно налити в скляну банку з кришкою і використовувати тільки в добре провітрюваному приміщенні. Через кілька днів маса повністю застигне.