Як вивести плями c гуми.

Практичні вироби з гуми широко використовуються в повсякденному житті: килимки і надувні човни, одяг і взуття. Гумові плащі захищають нас в дощову погоду, а взуття дозволяє безтурботно долати брудні калюжі. Прикро виявити розводи на яскравих чобітках або брудна пляма на плащі, але не варто засмучуватися. Справі можна допомогти!
Вам знадобиться
  • - щітка;
  • - м'яке миючий засіб;
  • - мило;
  • - харчова сода;
  • - нашатирний спирт;
  • - оцтова есенція;
  • - чисті ганчірки.
Інструкція
1
Видаліть плями з плаща. При відпочинку на природі легко забруднити гумовий або прогумований плащ. Спочатку очистіть з плаща весь пил і бруд щіткою. Замочіть його ненадовго (15-20 хвилин) в теплій воді з содою (2 столові ложки харчової соди на 25 л води). Очистіть всю поверхню мокрого плаща за допомогою мила та щітки. Прополощіть плащ спочатку в свіжому содовому розчині (2 столових ложки харчової соди на 25 л води), а потім ретельно в простій теплій воді до повного видалення соди. Освіжите колір плаща, опустивши його в підкислену воду (1 чайна ложка оцтової есенції на 1 відро води). Для просушування плаща використовуйте міцні плечики. Виверніть кишені, злийте з них воду. Залиште плащ на плічках до повного висихання. Перевірте наявність вологи у всіх куточках гумового виробу перед тим, як приберете його на зберігання.
2
Видаліть плями з дитячого гумового м'яча. Вимийте м'яч щіткою з милом в теплій воді. Відчистите плями на м'ячі щіткою мильним розчином з додаванням нашатирного спирту (3 чайні ложки нашатирного спирту на 5 л води). Промийте м'яч чистою водою і просушіть чистою ганчіркою. Очистіть інші гумові іграшки, використовуючи ці кошти. Ретельно прополіскуйте їх водою після обробки.
3
Відмийте плями з гумового килимка. Струсіть суху бруд на газету. Розведіть в тазу мильний розчин з нашатирним спиртом (3 чайні ложки нашатирного спирту на 5 л води). Переверніть килимок і покладіть його на 20 хвилин в розчин. Переверніть килимок і щіткою ретельно відтирати всю поверхню. Промийте килимок чистою водою.
4
Відмийте плями з гумовою надувного човна. Кошторисі пісок і траву. Вимийте човен і переверніть, щоб зсередини скла вся вода. Отмойте плями від масла щіткою з милом, або з м'яким миючим засобом. Перевірте, чи немає на гумі під плями ми ушкоджень.
Зверніть увагу
Чи не застосовуєте при очищенні гумових і прогумованих виробів абразивні чистячі засоби, бензин і гас.
Корисна порада
не віджимати гумовий виріб. Після очищення просушіть ганчіркою все складки і затишні місця.