Як провести електрику в квартирі.

Монтаж електропроводки у власній квартирі можна доручити видавшему види електрику, а можна спробувати виконати цю небезінтересну роботу самостійно. Дуже вже складною її не назвеш, зате почуття задоволення від того, що сам доклав руку до обладнання свого житлового приміщення, будеш відчувати обов'язково.
Вам знадобиться
  • -схема майбутньої електропроводки;
  • -отрезкі кабелю різного діаметра;
  • -вимикачі, розетки, фурнітура для електрики;
  • -Монтажні інструмент;
  • -Витратні матеріали (хомутики, цвяхи).
Інструкція
1
Складіть схему, по якій ви потім будете монтувати кабель, розетки, вимикачі та стельові електроприлади. Найкраще намалювати окремі схеми для кожного приміщення в квартирі , заздалегідь вирішивши, в якому напрямку буде тягнутися від електричного щитка кабель. Не маючи готової, добре продуманої і прорахованою схеми, за монтаж електропроводки краще не братися, інакше до одних і тих же етапам роботи доведеться повертатися багаторазово і переробляти роботу заново.
2
Приготуйте стіни і стеля, за якими буде тягнутися електропроводка, до її монтажу. Намалюйте розмітку відповідно до складеної вами схемою електропроводки, відзначте точні місця розташування кабелю, розеток, вимикачів. Центральну лінію кабелю плануйте простягнути на відстані кількох сантиметрів нижче стелі - від неї строго вертикально вниз потрібно виконувати спуски до розеток і вимикачів.
3
Вирішіть, буде ваша електропроводка закритого чи відкритого типу. Якщо перше, то виштробіте в стінах і стелі жолобки у всіх місцях, де буде проходити кабель. Висвердлите крупної фрезою ніші для розгалужувальних і настановних коробок під розетки і вимикачі.
4
Починайте монтаж кабелю від електрощитка. Першим ділом підключіть до знеструмлених щитку кабель, який будете тягнути в якості основної лінії електропроводки в будинку. Якщо проводка буде відкритою, кріпіть його за допомогою хомутков і цвяхів, якщо закритою, то прокладайте кабель по виштробленним вами для нього нішах. Відгалуження кабелю виконуйте за допомогою розгалужувальних коробок, до монтажу електророзеток і вимикачів приступайте тільки тоді, коли всі ділянки кабелю вже прокладені.
Зверніть увагу
Під час усіх робіт з монтажу електропроводки електричний щиток в квартирі або під'їзді будинку повинен бути знеструмлений!
Корисна порада
Не шкодуйте ізоляційної стрічки, виконуючи з'єднання відрізків кабелю, монтуючи розетки і вимикачі - завдяки хорошій ізоляції можна надалі уникнути коротких замикань, ризик займання або ураження електричним струмом.
Важко уявити сучасне життя без електрики. Всі електричні пристрої вимагають підключення до мережі. Стара алюмінієва проводка не розрахована на сучасні навантаження, тому заміна її мідної буде оптимальним рішенням. Але як це зробити? Ремонт проводки вимагає спеціальних знань. Вся розводка електропроводки повинна бути прив'язана до планування в квартирі.
Вам знадобиться
  • Ізольований інструмент без пошкодження ізоляції, індикатор для перевірки напруги, діелектричні рукавички
Інструкція
1
Приступаючи до роботи з електрикою, подбайте про свою безпеку. Для початку подумайте, де і які електроприлади у вас будуть стояти, яке навантаження припадатиме на кожну кімнату, скільки розеток і вимикачів вам потребуются.Прікіньте на скільки груп, вам доведеться розбити систему харчування, що б провід відповідав нагрузке.Напрімер: Силова лінія1 група - кухня водонагреватель2 група - кухня розеткі3 група - обогреватель4 група - пральна машінка5 група - розетки в комнатеЛінія освітлення: 6 група - освітлення комнати7 група - освітлення корида і кухні8 група - освітлення санвузла
2
Вибираємо дроти і автоматичні вимикачі. Дроти для силової лінії повинні бути не менше 2,5кв.мм з автоматом на 16А і для лінії освітлення 1,5кв.мм і автоматом 10А. Проводи повинні бути трижильні (фаза, нуль, земля). Електричний щит вибирайте виходячи з кількості одержані груп, передбачаючи місце під нульову колодку і колодку «землі».
3
Заключний і найважливіший етап є сам монтаж. Вимкніть електрику. Всі з'єднання повинні бути виконані в розділових коробках і надійно ізольовані. Місця з'єднань при розводці, з'єднуйте між собою за допомогою зварювання або зробіть хорошу скрутку і для її ізолювання надіньте спеціальний ковпачок з кріпленнями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JfjBh7CFWRI