Як знайти площу прямокутного трикутника.

Трикутник, один з кутів якого відповідає половині числа Пі, називають прямокутним. З цієї геометричної фігури вже дуже давно були виведені визначення тригонометричних функцій, які дозволяють обчислити площу площині, укладеної всередині периметра такого найпростішого багатокутника. Хоча в самому простому випадку в розрахунках можна обійтися і простою операцією множення двох чисел.

Інструкція
1
Якщо довжини двох коротких сторін (катетів) прямокутного трикутника відомі (A і B), то для обчислення його площі (S) перемножте ці значення, а результат поділіть навпіл: S = A * B/2. Це найпростіший з усіх способів визначення площі прямокутного трикутника.
2
Якщо відома довжина найдовшої (C) сторони (гіпотенузи), однією з коротких (B), а також кут (?) у вершині, яку утворюють ці дві сторони, то для обчислення площі трикутника (S) перемножте синус цього кута на довжини обох сторін, а результат поділіть навпіл: S = C * B * sin (?)/2.
3
Можна при тих же вихідних даних скористатися теоремою Піфагора. В цьому випадку для обчислення площі прямокутного трикутника відніміть від квадрата довжини гіпотенузи квадрат довжини відомого катета, з результату витягніть квадратний корінь і помножте його на половину довжини катета: S =? * B *? (C?-B?).
4
Для обчислення площі (S ) може бути достатньо і знання довжини однієї з коротких сторін прямокутного трикутника (B) і величини кута в лежачої напроти нього вершині (?). В цьому випадку обчислюйте половину від результату ділення квадрата відомої довжини на тангенс відомого кута: S =? * B?/Tg (?).
5
Ця формула трохи зміниться, якщо кут (?), величина якого відома, прилягає до короткій стороні відомої довжини (A ). При таких вихідних даних площа прямокутного трикутника розраховуйте, зводячи відому довжину в квадрат і примножуючи її на тангенс кута, а результат ділячи навпіл: S =? * A? * Tg (?).
6
Задійте відразу дві тригонометричні функції, якщо крім величини (?) одного з гострих кутів дана довжина найдовшої сторони прямокутного трикутника (C). Площа (S) в цьому випадку обчислюйте множенням квадрата відомої довжини на синус і косинус єдиного відомого кута, а результат ділите навпіл: S =? * C? * Sin (?) * Cos (?).