Як ловити спінінгом щуку. вчимося ловити щуку на спінінг.

Щука по своїй природі - хижа риба, яка здатна стрімко наздоганяти свою жертву із засідки, не залишаючи їй жодного шансу на порятунок. Ловити щуку на спінінг - заняття вельми захоплююче і цікаве, а для досвідчених рибалок - нескладне і звичне. Але у новачків зазвичай існує питання, як зловити цю хижачку на спінінг.
Інструкція
1
Найоптимальніший час для лову щуки на спінінг - весна й осінь, так як в літній період ця риба проявляє найменшу активність і залягає в тих місцях, де прохолодна вода. Взимку ж щука йде в місця з теплою течією, які доводиться довго шукати, але для досвідчених рибалок це не проблема.
2
Якщо ви вирішили ловити щуку за допомогою спінінга, в цьому випадку варто вибрати наступні приманки: воблер, блешня, живець або джиг. А також слід підібрати оптимальне місце для лову, від якого і залежатиме те, яку снасть вибрати. Щука живе зазвичай на глибині до п'яти метрів, в заростях трави і під корчами, тому варто розрахувати глибину закидання вашої приманки.
3
Робіть закид наживок якомога ближче до водної рослинності, так як у водоростях ховається щука і вистежує здобич. Щуки, що мешкають в річках найбільш енергійні, ніж озерні, тому проводку спінінгом в річці слід робити інтенсивніше, ніж в стоячій воді. Для лову щуки має бути полегшене вудилище спінінга з середнім або повільним ладом, тоді ви зможете приборкати різкі рухи риби і уникнете її сходження з гачка.
4
Використовуйте волосінь до 0,4 міліметрів, щоб щука НЕ перекусила її, обов'язково прив'язуйте поводок. У неглибоких водоймах бажано використовувати невеликі приманки, блешня при цьому може бути обертальна або коливальна, різних кольорів і довжиною не більше п'яти сантиметрів. Воблер виберіть нейтрально-плаваючий, він може бути будь-якого кольору, довжиною 5-6 сантиметрів. Використовуйте також приманки, які повторюють рухи хворий або пораненої риби.
5
Самое гарний час для лову щуки - з березня і до початку червня, а також з кінця серпня і до початку грудня. У цей час щука відчуває сильний жор і тому менш пильна. У цей період при виборі правильного місця у вас багато шансів на багатий улов. Не варто намагатися ловити щуку на одному і тому ж місці більше 20 хвилин.
6
У досить великої щуки опір побудовано на силі. Щуки вагою до двох кілограмів намагаються робити стрибки у повітрі, більші екземпляри не вистрибують з річки. Велика риба пручається з надзвичайним завзяттям. Після того, як вона бере блешню, щука продовжує наполегливо триматися на глибині, підняти нагору її вдається тільки після тривалої, але вельми цікавої боротьби. Витягуйте крупну щуку за допомогою підсака або багра.
Щука - це ненажерливий хижак, який зустрічається практично у всіх річках на території Росії. Багато рибалок захоплюються ловом щуки, адже її відносять до особин, які віддають перевагу одиночний спосіб життя. А тому процес лову стає ще більш захоплюючим. Найпоширенішим способом лову щуки є спінінг. Вибір методу залежить від багатьох факторів, починаючи від глибини водойми, течії, і закінчуючи часом року і рельєфом дна.
Вам знадобиться
  • Блешня
  • Човен
  • Рибальські снасті
Інструкція
1
Оберіть місце для «закидання». Щуку добре ловити там, де передбачається нерест іншої риби - карасів, плотви, окунів. Зазвичай це трава, водорості, неглибокі місця річки. Це стосується весни, бо ближче до літа щука прагне на більш глибокі місця.
2
Під'їжджайте до місця лову тихо, а закидання намагайтеся виконувати точно по цілі. В іншому випадку можна розполохати рибу.
3
Закиньте блешню, намагаючись перекинути її через яму. Як тільки вона впала на воду, починайте підмотку в потрібному темпі.
4
Виконуйте закидання спочатку на чисту воду, поступово переміщаючись до берега і чагарниках.
5
Поміняйте місце лову у випадку, якщо щука захоплює блешню. Пам'ятайте, що вона шукає затишшя, а тому постійно переміщається за течією.
Зверніть увагу
Варто врахувати, що щука «боїться» сильного вітру і велику хвилю. У таку погоду вона залишає мілководді, йдучи на більш глибокі ділянки річки. Зверніть увагу, що успіх лову щуки залежить ще й від погоди. Похмура, практично дощова погода - ось ідеальний час для рибалки.
Корисна порада
Навесні ловлю щуки рибалки радять починати в маленьких річках. Це пов'язано з тим, що в них швидше за все «проходить» муть, а, отже, і нерест цієї риби проходить раніше. Намагайтеся робити закидання вздовж узбережжя, і, відповідно, тієї рослинності, яка там знаходиться.