Що таке факторинг.

Факторингові послуги існують в Росії з 1988 року і представляли собою комплекс послуг, що надаються банком, для постачальників і покупців. Сьогодні факторинг є пріоритетним напрямом бізнесу для банків і компаній, які у ролі фінансового агента.
Інструкція
1
Загальне понятіеФакторінг є набором послуг з надання відстрочки платежу в торговій діяльності. Виходячи з умов факторингу, постачальник доставляє товар покупцеві, а оплату отримує від третьої особи - фактора (банку або факторингової компанії). В свою чергу покупець є кредитором тих коштів, які сплатив за нього його фінансовий агент. Дана послуга має місце, коли покупець не може своєчасно оплатити доставку товару, а постачальник потребує негайного перерахування коштів на свій рахунок.
2
СрокФакторінговая компанія кредитує постачальників, викуповуючи тим самим дебіторську заборгованість покупців. Термін відстрочки платежу не повинен перевищувати 180 днів.
3
ДоговорПоставщік товару укладає з факторингової компанією договір, за умовами якого факторингова компанія, при необхідності, може зажадати надання рахунку-фактури та інші документи на оплату поставленого товару. Після отримання документів факторингова компанія переоцінює вартість кредиту з урахуванням інфляції, виробляючи дисконтування документів, і виплачує постачальнику від 60 до 90% від суми вимог за фактом відвантаження.
4
ОплатаКак тільки покупець перераховує грошові кошти на рахунок факторингової компанії, вона виплачує решту суми постачальнику, віднімаючи з неї проценти за наданий кредит, комісійні за надання факторингової послуги і невеликий відсоток за обробку документації. Сюди можуть також ввійти комісія зі страхування комерційних ризиків.
Зверніть увагу
Факторингові компанії займаються не тільки наданням фінансування, а й контролем заборгованості покупців, оповіщенням покупців про наближення терміну платежу, веденням бази історії платежів і поточних операцій.
Корисна порада
Факторинг, виступаючи як небанківська послуга, обкладається ПДВ, сплата якого перекладається на плечі клієнта. В який виставляє рахунку-фактури для ПДВ виділяється окремий рядок.