Що таке каталог.

Що таке каталог ? Можна довго сперечатися про те, в якому складі ставити наголос в цьому слові. Але набагато цікавіше ознайомитися з його значеннями - а їх існує кілька.
Інструкція
1
Спочатку каталог ом називалася звичайна картотека, на зразок тієї, яка є в будь-якому бібліотечному абонементі або читальному залі. У шафах, з яких складається такий каталог , є ящики, в яких розташовані нанизані на стрижень картки. Вони розташовані в алфавітному порядку. Будь-яку з них можна вилучити, а можна і додати нову. Для виконання будь-якої з цих операцій досить тимчасово видалити стрижень, а потім знову встановити його на місце.
2
Потім у даного терміна з'явилося ще одне значення: книга, журнал, зошит з переліком чого-небудь. Від довідника каталог відрізняється тим, що в ньому представлена тільки загальна інформація про об'єкти перерахування, але не наведені докладні параметри кожного з них. Існують каталог і книг того чи іншого видавництва, а в кожному поштовому відділенні є каталог і періодичних видань. Користуючись ними, можна дізнатися індекс видання, на який ви бажаєте підписатися, якщо він вам невідомий. А рекламні каталог і товарів лунають відвідувачам магазинів безкоштовно - але якщо будь-який з них зберегти і дати пролежати хоча б років двадцять, він перетвориться на непоганий букіністичний товар.
3
В обчислювальній техніці каталог ом в минулому часто називали те, що сьогодні ми звикли називати папкою. Ще одна його назва - директорія. Користувачі, знайомі з комп'ютером з часів DOS, і сьогодні нерідко так говорять. У кожному каталог е можуть міститися як файли, так і інші каталог і, звані вкладеними. А знак, що розділяє їх, залежить від ОС: в Linux - похила риса, спрямована вправо (слеш), в DOS і Windows - похила риса, спрямована вліво (зворотний слеш). Цікаво, що спочатку в деяких ранніх ОС слеш відділяв ім'я файлу від розширення - сьогодні для цього скрізь використовується крапка.
4
Що ж стосується вимови цього терміна, то всякі суперечки в цьому відношенні безглузді. Правилами дозволяється робити в ньому ударним як другий, так і третій склад.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gMGr7zaJA-0