Що таке ГОСТи.

Абревіатуру ГОСТ можна зустріти на будь-якому виробі: від батона ковбаси до цегли. Вона утворена від словосполучення «державний стандарт» і відноситься до основних категорій, що визначає вимоги до якості будь-якого виробу. Використання ГОСТів у виробництві стало нормою більше 85 років тому.
Інструкція
1
Державний комітет по стандартизації, який займався розробкою ГОСТів, був створений в 1925 році. Його основним завданням була розробка системи документації на основні види продукції, що випускається в СРСР продукції - від хліба і ковбаси до машин і механізмів. Ця документація встановлювала обов'язкові для виконання стандарти, що регламентують технологію виготовлення та параметри якості товарів, що випускаються на території всієї держави. Сьогодні до діючих з часів СРСР ГОСТам додалися сертифікати ГОСТ Р, розроблені вже в Росії.
2
ГОСТ, ГОСТ Р або РСТ (Російський Стандарт), зазначений на маркуванні вироби, означає, що воно повністю відповідає зазначеним у даному документі параметрам якості та діючої на даний момент в країні нормативно-технічної документації, яка відноситься до даного виду продукції. На території РФ діють акредитовані в Ростехрегулюванням (колишній Держстандарт РФ) органи, які оформляють сертифікати та декларації на відповідність того чи іншого виду продукції ГОСТ Р.
3
З плином часу змінюються і вимоги до якості, тому в існуючі ГОСТи постійно вносяться зміни і доповнення. На території країни в даний час діє близько 25 000 ГОСТів на найрізноманітніші товари.
4
З 2002 року ГОСТи перестали бути обов'язковими для виконання і стали добровільними. Зараз на продукцію, що випускається поширюється дія технічних регламентів. На даний період вони розроблені ще не на всі види товарів. Тому, в тому випадку, якщо мова йде про безпеку людей, збереження екології та всіх видів майна - федерального, муніципального або приватного, то вимоги ГОСТів є обов'язковими для виконання.
5
Багато підприємств самостійно розробляють «Технічні умови» на свою продукцію, тому, наприклад, один і той же сорт ковбаси може мати зовсім різний смак і колір, відповідно до локальним документом - ТУ випускового його підприємства. Багато покупців вважають за краще купувати продукцію, промарковану значком ГОСТ і гарантує відповідність технології та якість виготовлення.