Як прати куртку.

Припустимо, ви щасливий володар білосніжного пуховика. Він прекрасний, йде вам і в ньому тепло, але через деякий час після шкарпетки ви починаєте помічати, що колір вашого вбрання злегка змінився, причому зовсім не в кращу сторону. Звичайно, можна віддати пухову куртку в хімчистку, але набагато швидше і дешевше відіпрати її будинку самому.
Вам знадобиться
  • Пральна машинка, миючий засіб для делікатних тканин, вішалка
Інструкція
1
Власне кажучи, в самій пранні немає нічого важкого. Сучасні пральні машинки оснащені спеціальним режимом на 40 градусів для синтетичних і делікатних тканин. Може навіть статися, що у вас машинка, яка передбачає режим прання верхнього одягу - це ще краще. Миючий засіб потрібно використовувати спеціальне для делікатного прання (шерсть або делікатні тканини), якщо куртка кольорова - для делікатних кольорових тканин. Хутряні частині, якщо це передбачено моделлю, перед пранням потрібно відстібнути, всі блискавки застебнути.
2
Після закінчення прання починається якраз сама копітка робота - сушка. Справа в тому, що куртки, містять пух, при пранні мають властивість звалюватися, як мокрі пір'яні подушки. Тому дуже важливо правильно висушити вашу курточку - зробити це так, щоб всі пушинки висохли, розправилися і прийняли первинний вигляд і властивості. Після того, як ви дістали куртку з пральної машинки гарненько протрясено кожну її деталь: рукава, капюшон (якщо він є) спинку і полички. Намагайтеся зробити так, щоб пухова начинка рівномірно розподілилася по поверхні.
3
Повісьте куртку на вішалку в теплом, добре провітрюваному місці. Через деякий час, коли вона трохи підсохне - повторіть процедуру. Ваша задача домогтися рівномірного просихання пуху всередині куртки, а для цього трясти її доведеться кілька раз.Зато результат не змусить себе чекати. Коли все буде готово - ви знову станете володарем чистенькій, що виблискує і ще більш легкої і повітряної куртки.
Зверніть увагу
Якщо на куртці є чітко виражені плями, їх краще запрати попередньо.
Зараз у продажу з'явилося багато виробів, в тому числі курток, виконаних зі штучної шкіри. Це вже не той знайомий вам з дитинства шкірозамінника, який через деякий час починав стирчати колом, швидко приходив в непридатність і втрачав зовнішній вигляд. Сучасну штучну шкіру часом важко відрізнити від справжньої. Багато вибирають куртки з цього матеріалу завдяки моді на екологічні товари та, що важливо, через невисоку ціни. Як же доглядати за курткою з шкірозамінника, щоб вона служила довше?
Інструкція
1
Уважно дивіться на ярлики, які пришиті до одягу. Якщо там вказано, що її можна прати, то можете завантажити річ в пральну машину, слідуючи всім вказівкам, тобто при якому режимі і температурі потрібно це робити. Краще при пранні уникати віджиму. Навіть якщо виріб дозволено очищати таким способом. Пам'ятайте, що віджимання може зіпсувати його.
2
Якщо ж куртку прати не можна, то доведеться чистити її по-іншому. Не можна обробляти покриття куртки засобами, в яких містяться потужні розчинники або особливо активні хімікати. Це може зруйнувати поліхлорвінілове покриття, з якого в основному і робиться штучна шкіра.
3
Не користуйтесь отбеливающими засобами, а також не терти плями, у штучної шкіри менш міцна структура, ніж у натурального матеріалу.
4
Найкраще розчиніть у теплій воді миючий засіб нейтрального дії, а потім, намочивши в ньому м'яку тканину, після цього протріть поверхню губкою або ганчірочкою.
5
Добре також використовувати розчин спирту і води з розрахунку 50 мл на 50 мл. Після того як ви протерли всі забруднення миючим розчином, протріть ще раз вологою ганчірочкою, а потім сухою.
6
Під час чистки куртки повісьте її у ванній або розстеліть шкірою вгору на рівній поверхні. Слідкуйте за тим, щоб тканинна основа не намокає. Інакше це може викликати нерівномірне висихання і покоробило краю.
7
Сушіть вашу куртку після чистки при кімнатній температурі, не поруч з батареєю і не на сонці, інакше річ може деформуватися.
8
В тому випадку, коли забруднена підкладка, потрібно або, акуратно відсіч її, випрати і пришити, або віднести річ в хімчистку. В хімчистку можна віднести і в тому випадку, якщо вам не вдалося самостійно очистити ваше виріб. Для того щоб вашу куртку взяли в чистку і якісно відіпрати, потрібно, щоб всі ярлики вироби були в цілості.