Як прати білизну.

Не всім типам тканин підходить звичайна автоматичне прання в машинці, і не будь-який пральний порошок збереже, наприклад, ваші вовняні речі в тому вигляді, в якому ви їх купували. Важливо при пранні враховувати всі ці нюанси.
Інструкція
1
Перед початком прання розсортуйте білизна на кілька категорій: постільна, звичайні речі на кожен день, одяг, що вимагає дбайливого прання, і речі з чорних тканин.
2
Постільна білизна з бавовняної тканини можна прати, задаючи звичайну програму на машині-автоматі. Ці речі стираються при температурі від 70 до 90 градусів, в залежності від ступеня забруднення. Як правило, для прання постільної білизни задається програма подвійного полоскання. Пральний порошок для цього виду прання використовується на ваш розсуд, головне, щоб він був для прання в машині-автоматі.
3
Постільна білизна з шовку стирається в режимі «делікатного прання» при температурі 30-40 градусів, порошок же використовується такий же, як і для білизни з бавовняної тканини.
4
Повсякденні речі стираються також в режимі «делікатного прання». Перед початком прання необхідно вивчити ярлички на речах, де вказано, при якій температурі їх можна прати, чи не протипоказана їм прання в машині-автоматі і т.д. Для речей, які можна прати в машині, задається температура від 30 до 40 градусів, в залежності від складу тканин речей і рекомендацій їх виробника. Бажано використовувати спеціальний пральний порошок тільки для дбайливого прання в машинці.
5
До чорних речам крім усього іншого відносяться джинси, домашні спортивні костюми, шкарпетки. Для їх прання задається спеціальна програма згідно інструкції до машинки. Ці речі стираються при температурі 60 градусів звичайним порошком для машин-автоматів. Рекомендується задавати програму подвійного полоскання, щоб уникнути білих розлучень на вещах.Пледи, ковдри та покривала стираються окремо від звичайних речей, якщо тільки вони не підлягають сухого чищення.
6
Не забувайте додавати в пральний порошок засоби, що допомагають зберегти механізми машинки від вапняного нальоту.
Пральна машина-автомат значно полегшує повсякденні турботи, пов'язані з доглядом за білизною . Численні програми прання, віджимання і сушки дозволяють стирати будь-який вид тканини і абсолютно звільняють від ручної роботи. При правильній експлуатації побутового приладу та індивідуальному підборі програми будь-яка річ буде виглядати як нова навіть після численних прань.
Вам знадобиться
  • - синтетичне миючий засіб;
  • - засіб проти накипу;
  • - лимонна кислота.
Інструкція
1
Після придбання пральної машини-автомат уважно ознайомтеся з інструкцією від виробника побутової техніки, в якій дано докладні рекомендації по експлуатації і з прання виробів з різних видів тканин, а також вказаний оптимальний температурний режим для кожної програми.
2
Перед пранням розсортуйте білизна по виду тканини, кольору й допустимої температурі прання. Програма, призначена для бавовняних виробів, прасує при температурі 60-90 градусів. При необхідності ви можете зменшити заданий температурний режим. Завантаження барабана може бути максимально допустимої.
3
Для прання кожного виду тканин використовуйте спеціальне синтетичне миючий засіб. Для білих тканин можна застосовувати порошок з оптичними отбеливателями, для кольорових тканин розроблений пральний порошок з маркуванням «колор» на упаковці. Вовняні вироби періть за допомогою рідких засобів, які зберігали структуру волокон тканини, що перешкоджають утворенню катишків, линьки. Делікатні вироби періть на спеціально призначеному режимі рідкими синтетичними миючими засобами, розробленими для догляду за даними тканинами.
4
В пральному автоматі можна прати об'ємні речі. Якщо ви вирішили освіжити осінню, зимову куртку, ковдра, подушки, включайте знижені обороти віджимання і два додаткових полоскання.
5
При останньому полосканні використовуйте кондиціонер для білизни. Дозування вказана на упаковці в інструкції по застосуванню від виробника.
6
Якщо ви справили ручне прання і вам необхідно тільки прополоскати або віджати білизну, включайте спеціальний режим, призначений для даного виду дій.
7
Не забувайте, що термін експлуатації пральної машини безпосередньо залежить від ступеня вашої турботи про неї. При кожному пранні використовуйте спеціальний порошок, що перешкоджає осіданню накипу на барабані і внутрішніх елементах пральної машини. Один раз на місяць використовуйте засіб для видалення накипу, призначене для застосування без завантаження барабана або лимонну кислоту в дозі 60 мл, розрахованої на одне застосування.