Як вибрати живу ялинку.

Залишається лише декілька днів до моменту, коли бій курантів сповістить про початок нового року. І, отже, саме час подумати про головне атрибуті майбутнього свята - красуні-ялинки. До вибору пухнастого живого деревця слід підходити дуже ретельно. Адже свято має пройти ідеально.
Інструкція
1
Вирішіть, якого розміру дерево вам необхідно. Визначтеся з його висотою і габаритами. Обов'язково підберіть місце, де стоятиме лісова гостя, прикрашаючи інтер'єр, а не загороджуючи телеекран і не заважаючи відкриватися дверцят шафи.
2
Відправляйтеся на ялинковий базар і починайте вибирати ялинку . Пригледівши деревце, візьміть його в руки і, тримаючи вертикально, стукніть (можете уявити себе Дідом Морозом з посохом) стволом про землю. Зі свіжого деревця впаде тільки сніг і, можливо, трохи сміття. А от з ялинки, зрубаної давно небудь обмороженої, градом посиплються вже підсохлі голки. На жаль, таке деревце загрожує розчарувати вас і ваших гостей.
3
Придивіться до ялинової хвої. Вона зобов'язана бути яскраво зеленою. Якщо таку голку розтерти між пальців, то вони стануть маслянистими і придбають дуже сильний хвойний аромат.
4
Тепер спробуйте зігнути лапу обраної їли. Та повинна гнутися легко, бути еластичною, швидко повертатися у вихідне положення. Гілка дерева, зрубаного півтори-два тижні тому, зламається з сухим тріском. Купуючи таку ялина, ви ризикуєте тим, що вся її пухнастість буде втрачена ще до настання новорічної ночі.
5
Огляньте стовбур (а особливо його зріз) лісової гості. Ні цвілі, ні грибків, ні потемнінь, ні гнилі на ньому бути не повинно. Крім того, має значення і товщина стовбура. Вона повинна бути не менше 6 см, а вага середнього деревця не менше 5-7 кг.
6
Принесіть ялинку додому. Щоб при перенесенні вона не постраждала, попередньо оберніть дерево, наприклад, мішковиною або плівкою, обв'яжіть мотузками.
7
Не поспішайте наряджати дерево. Дайте йому хоча б кілька годин, щоб «відійти» з морозу і розпушити.
Корисна порада
Чи не ставте дерево у приладів опалення. Цим ви значно скорочуєте життя пухнастою гості. Не перевантажуйте гілки прикрасами, «дощиком», гірляндами і мішурою - це прискорює осипання хвої. Щоб продовжити життя деревцю, звільніть низ стовбура від кори і поставте ялинку у відро з водою.