Що таке оферта і акцепт.

Оферта і акцепт - читаючи, наприклад, умови надання послуг того чи іншого сайту, ви напевно зустрічали ці два терміни. Що ж вони означають і яке відношення мають один до одного?
Коли мова заходить про договори, зазвичай згадуються тексти з переліком умов, складені в довільній формі. Їх зазвичай друкують у двох примірниках, а потім на кожному з них розписуються обидві сторони договору. Якщо це - юридичні особи, на договорах, крім підписів, ставлять і друку. Потім кожна зі сторін забирає собі по примірнику. Іноді договори піддають додаткової державної реєстрації, яка в більшості випадків є добровольной.Но це не єдиний вид договору. Існують також усні договори, для укладення яких сторонам абсолютно не обов'язково взагалі складати будь-які документи. Але їх область застосування обмежена. Наприклад, таким чином можна домовитися про використання твору в періодичному друкованому ізданіі.А що робити в тому випадку, якщо потрібне укладення договору в письмовій формі, а фізичний обмін документами неможливий? В цьому випадку і приходить на допомогу оферта (від англійського to offer - пропонувати). Це - документ, який може бути розміщений де завгодно: на упаковці виробу, на сайті, і т.п. Він починає автоматично вважатися офертою, за винятком випадку, коли в ньому прямо вказано, що він таким не є. Причому, якщо він доставлений способом, що дозволяє ідентифікувати відправника, в тому числі і електронним, то в разі акцепт а такий договір вважається укладеним в письмовій формі. Акцептом ж, тобто, прийняттям умов договору вважається вчинення дій, зазначених у тексті оферти. Цей термін походить від англійського дієслова to accept - прінімать.Правоведи сьогодні ведуть чимало суперечок щодо того, чи підходять під визначення оферти вільні ліцензії. Найбільш широко поширена позитивна точка зору на цей рахунок. В даний час готуються до прийняття поправки до Цивільного Кодексу Російської Федерації, які прямо встановлять порядок застосування таких ліцензійних договоров.Пріучіте себе у всіх випадках уважно читати умови оферти перед тим, як здійснювати її акцепт.
Офі? Ртой є формальну пропозицію однієї особи (оферента) до іншому (акцептанту) або необмеженої кількості осіб про укладення цивільно-правового договору з повідомленням про всіх його істотних умовах. Оферта зобов'язує оферента укласти зазначену в ній угоду з акцептантом, який прийняв її, тобто акцептував.
Існують декілька видів оферт: публічна, вільна і тверда. Публічна оферта орієнтована на невизначений колу осіб і містить в собі всі істотні умови майбутнього договору. З її сенсу чітко простежується воля оферента укласти угоду на заявлених умовах з кожним, хто на неї відгукнеться. Публічної офертою є реклама товарів і послуг через засоби масової інформації, тобто йде звернення до невизначеному колу осіб. Вільна оферта пропонується лише декільком особами і використовується в основному для вивчення ринку. Тверда оферта робиться одному можливому, потенційному контрагенту з позначенням строку, протягом якого необхідно здійснити її акцепт.Оферта виражається самими різними способами. Класичними варіантами, існуючими в сфері підприємницької діяльності, є напрямок проекту договору контрагенту або усні пропозиції про укладення угоди, висловлені при проведенні переговорів між партнерами. Крім них офертою також визнається обмін телеграмами, листами (у тому числі і з використанням електронного зв'язку), пропозиції, зроблені в ході телефонних переговорів і розміщення в засобах масової інформаціі.Необходімо відзначити, що для укладення договору акцепт по оферті повинен бути повним і беззастережним. У разі, якщо акцептант не згоден з будь-якими умовами, зазначеними в оферті, і посилає оференту протокол розбіжностей, який вже автоматично стає новою офертою. Відбувається, так би мовити, зміна ролей у правовідносинах без зміни його основної суті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yytHZNo7a2g