Як підключити жорсткий диск ноутбука до ПК. Як під'єднати жорсткий диск пк до ноутбука.

Бувають такі ситуації, коли необхідно перенести інформацію, що зберігається на жорсткому диску ноутбука на стаціонарний комп'ютер. Можуть виникнути певні складнощі через несумісність роз'ємів. Але вони легко усуваються за допомогою спеціальних перехідників.
Інструкція
1
Використовуйте перехідник для того, щоб підключити жорсткий диск ноутбука до ПК. Навіщо це потрібно? Якщо вашому ноутбуку виповнилося 3 роки, то є ризик того, що жорсткий диск може вийти з ладу. Щоб уникнути повної втрати потрібної інформації, потрібно зробити її резервну копію, яка міститиметься на жорсткому диску вашого персонального комп'ютера.
2
Придбайте перехідник в будь-якому комп'ютерному магазині. Потім, щоб підключити жорсткий диск ноутбука до комп'ютера підключіть перехідник широкою стороною до IDE кабелю материнської плати стаціонарного комп'ютера. До вузької частини перехідника підключіть роз'єм жорсткого диска ноутбука. Перш ніж виробляти дані маніпуляції, не забудьте вимкнути живлення від комп'ютера.
3
Запустіть харчування стаціонарного комп'ютера, після того, як підключіть жорсткий диск ноутбука до комп'ютера. Новий пристрій буде виявлено під час завантаження. Врахуйте, що перенести всі необхідні дані на жорсткий диск вашого персонального комп'ютера, ви зможете тільки після повторної перезавантаження. Не важливо, яка версія Service Pack у використовуваної операційної системи. Повторну завантаження минути не вдасться.
4
Використовуйте спеціальний HDD-контейнер, якщо не хочете возитися з перехідниками і, якщо процес перенесення даних з вінчестера ноутбука на ПК буде повторюватися досить часто. Даний контейнер з'єднується з комп'ютером за допомогою USB-кабелю. Це накладає певні обмеження на швидкість передачі даних, але в той же час робить процес більш зручним. HDD-контейнер можна придбати в будь-якому комп'ютерному магазині. Існує кілька версій, серед яких є контейнер, сам по собі є перехідником з IDE материнської плати стаціонарного комп'ютера. Тобто при його використанні не страждає швидкість обміну даними, як у випадку з USB-контейнером.
1 Візьміть жорсткий диск і вивчіть інформацію на наклейці. Там повинно бути вказано розташування джамперів (спеціальних перемичок) для чіткого визначення диска в системі. Виставите джампери на задній панелі жорсткого диска в положення Master, якщо диск буде завантажувальним або єдиним в системі. Виставите джампери в положення Slave, якщо диск є додатковим
Вам знадобиться
  • хрестоподібна викрутка для комп'ютерів
Інструкція
1
Візьміть жорсткий диск і вивчіть інформацію на наклейці. Там повинно бути вказано розташування джамперів (спеціальних перемичок) для чіткого визначення диска в системі. Виставите джампери на задній панелі жорсткого диска в положення Master, якщо диск буде завантажувальним або єдиним в системі. Виставите джампери в положення Slave, якщо диск є додатковим до вже наявного.
2
Відключіть живлення, що подається на материнську плату комп'ютера, повернувши тумблер ззаду системного блоку в положення "Виключено". Витягніть вилку проводу живлення з розетки.
3
Зніміть обидві стінки системного блоку, попередньо викрутивши гвинти на задній стінці корпусу системного блоку або віджавши засувки. Виберіть місце для жорсткого диска.
4
Вставте жорсткий диск у відділення для жорстких дисків. Закріпіть його з двох сторін гвинтами, поєднавши отвори в жорсткому диску з отворами в корпусі системного блоку.
5
Тепер слід визначитися, який шлейф для подачі даних треба вставити в жорсткий диск. На шлейфі три роз'єми: один з них вставляється в материнську плату, два інших, розташованих досить близько один до одного, в різні пристрої. Вставте шлейф в роз'єм на материнській платі.
6
Якщо джампери поставлені в положення Master, то в жорсткий диск слід вставити той роз'єм шлейфу, який є самим далеким від материнської карти. Якщо ваш диск буде Slave, то скористайтеся ближнім до материнської плати роз'ємом.
7
Вставте провід, що подає живлення від материнської плати.
8
Прикрутите стінки системного блоку, підключіть харчування. При завантаженні комп'ютера зайдіть в BIOS і перевірте, що жорсткий диск визначився вірно.
Зверніть увагу
Не бійтеся вставити шлейф або провід живлення не тією стороною, в сучасних системах всі пластикові насадки на роз'єми забезпечені спеціальним захистом - пластиковими виїмками і виступами, які не дозволяють вставити шлейф неправільно.Вставляйте шлейф із зусиллям, до кінця, рівномірно докладаючи силу по всій ширині шлейфу.
Корисна порада
Жорсткий диск і cd-rom добре розташовувати на різних шлейфах через різній швидкості їх работи.Сістема часто звертається до жорсткого диска, тому в системному блоці розташовуйте його так, щоб зверху і знизу залишалося деякий місце для тепловідведення.