Як полірувати диски.

Оптичні диски з часом можуть пошкоджуватися, на них часто з'являються подряпини, які можуть перешкодити нормальному прочитання диска. Тому необхідно іноді виконувати полірування CD і DVD з вашої колекції.
Вам знадобиться
  • - м'яка тканина;
  • - паста ГОІ;
  • - уайт-спірит.
Інструкція
1
Оберіть місце, яке необхідно відполірувати на диску, щоб прибрати подряпини з DVD або CD. Покладіть на стіл або будь-яку рівну поверхню чистий аркуш паперу. Покладіть на аркуш паперу DVD-диск, подряпиною вгору, далі змочіть фланель в уайт-спірит. Натріть її пастою ГОІ. На фланелі вийде паста у вигляді каші. Легкими рухами виконайте полірування диска в районі місця подряпини. Заздалегідь запам'ятайте місцезнаходження подряпини, тому що поступово місце пошкодження буде зникати.
2
Виконуйте поліруючі руху вздовж радіуса диска, ні в якому разі не по колу. Інакше ви просто пошкодите всі існуючі на диску доріжки, але ніяк не відновите інформацію. Виконайте шліфовку диска, в її процесі матеріал поверхні знімається на невелику глибину.
3
Тобто в області подряпини з'явиться поглиблення, тому сошліфуйте і розташовані поруч області, щоб згладити поглиблення. Після того, як ви завершили роботу, змийте теплою водою все зайве з диска з милом. Раковину потім необхідно відмити. Після полірування оброблена поверхня каламутна, але це не заважає лазеру.
4
Використовуйте інші методи відновлення диска: полірування диска м'якою тканиною, бавовняної або шовкової. Перед цим сдуйте порошинки, щоб не виникло нових подряпин. Здійснюйте всі рухи від центру до країв. Протріть диск серветкою з антистатиком - їх можна придбати в комп'ютерному магазині.
5
Покладіть диск на півгодини в морозильну камеру, попередньо загорнувши його в пакет. Протріть диск за допомогою миючих засобів для посуду м'якою тканиною, можна також протерти серветкою. Після цього спробуйте створити образ з пошкодженого диска, а вже з образу виконайте копіювання інформації. Буває, що створення віртуального диска змушує привід ретельніше зчитувати дані. Спробуйте вставити диск в інший привід, змініть швидкість читання CD.