Як почати зовнішньоекономічну діяльність.

Вихід на міжнародний ринок - відповідальний крок для будь-якої компанії, який зажадає безлічі підрахунків і спеціальних досліджень, виконаних професійно. Навіть досвідчений підприємець, який домігся успіху в своїй країні, може допустити серйозні прорахунки, починаючи працювати на експорт - така діяльність вимагає особливих знань і досвіду.
Вам знадобиться
  • -Докладний інформація про ті країни, на ринок яких ви збираєтеся виходити;
  • -налаженние ділові взаємини з банком, що здійснює ряд міжнародних послуг.
Інструкція
1
Почніть з макроекономічного огляду - оцініть різні країни і регіони земної кулі з точки зору затребуваності в них ваших товарів або послуг. При цьому враховуйте політичну та економічну обстановку в кожній країні, її культуру і традиції, особливості клімату і т.д. Швидше за все, дуже багато країн ви зможете відсіяти відразу, а шляху "впровадження" в небагаті, відповідні вам, потрібно розробляти окремо для кожної країни.
2
Проведіть тестування ринку в тій країні, починати взаємодіяти з якою ви збираєтеся. Дізнайтеся, коли там проходить спеціалізована виставка, що має відношення до вашого профілю, і відвідайте її. Як правило, оцінити попит в тій чи іншій країні легко можна саме під час таких "галузевих" заходів. Поспілкувавшись з потенційними дистриб'юторами, ви вже напевно можете скласти свою думку про те, чи доцільно виходити на ринок в даній країні.
3
Вирішіть, чи будете ви експортувати вироблені вами товари, або організуєте виробництво в тій країні, засчет якої збираєтеся розширити діапазон своїх продажів. Визначтеся також з каналом експортного розподілу - чи то працювати на вас буде іноземний представник, який візьметься організувати вся справа самостійно, надаючи тільки регулярні звіти, чи то працювати в зарубіжній країні доведеться самій вашій команді.
4
Виберіть банк, спиратися на який ви будете, працюючи за кордоном - послуги міжнародного кредиту, фінансування експорту та послуги з роботи з іноземною валютою вам обов'язково знадобляться. Намагайтеся почати співпрацю з тим банком, який надає якомога більш різноманітний пакет міжнародних послуг. Дізнайтеся також, з якими великими закордонними банками даний банк має кореспондентські відносини. Вирішивши проблему з фінансуванням, можна вже сміливо приступати до вирішення приватних питань.
Корисна порада
Дізнайтеся, чи є в країні, на ринок якої ви плануєте вийти, експортні брокери вашого профілю - фірми, співробітники яких можуть проконсультувати вас і допомогти у вирішенні низки організаційних питань.