Як розібрати термекс. Як підключати дроти до тенам бойлера термекс.

Тривалість безперебійної роботи бойлера " Термекс " залежить від правильності його експлуатації, а також догляду за ним, що має на увазі як мінімум раз на рік розбирати цей водонагрівач і чистити його.
Вам знадобиться
 • - викрутка;
 • - ключ;
 • - ємність для води;
 • - гумовий шланг;
 • - анод;
 • - хімічні засоби для очищення тена;
 • - ніж;
 • - металевий йоржик для посуду.
Інструкція
1
Обесточьте водонагрівач. Розбирати бойлер, підключений до мережі електроживлення, категорично заборонено!
2
Зніміть кришку, розташовану в нижній частині водогрійного бака, і від'єднайте дроти.
3
Злийте воду з бака: для цього надіньте на зливний клапан бойлера гумовий шланг, діаметр якого б відповідав діаметру клапана. Після цього відкрийте клапан і від'єднайте від водонагрівача трубу, що подає холодну воду (заздалегідь перекрийте трубу, що подає від бойлера гарячу воду). Дайте воді стекти: опустіть вільний кінець шланга в раковину або унітаз і залиште на півгодини.
4
Знайдіть в нижній частині водонагрівача великі болти. Підставте під бойлер якусь глибоку ємність і відкрутите болти. Як правило, ці кріпильні елементи щільно прилягають до бака, тому доведеться докласти чимало сил, щоб їх відкрутити. Якщо після декількох зроблених спроб відкрутити болти все одно нічого не вийшло, зніміть водонагрівач, переверніть його на бік і покладіть на якусь рівну поверхню, наприклад, стіл - так легше буде довести справу до кінця.
5
Взявшись рукою за електрочастини водонагрівача, акуратненько потягніть на себе (при цьому будьте уважні: якщо смикнути, не розрахувавши силу, можна пошкодити гумову прокладку). Зверніть увагу на те, що поруч з теном розташовується анод: його завдання - захист водонагрівача від корозії. Старий анод рекомендується замінити на новий. Що ж стосується тена, то його можна очистити за допомогою спеціальних хімічних засобів або пошкребти ножем, а потім металевим йоржиком для миття посуду. Не забудьте очистити внутрішню частину бака від наростів і нальоту - зробити це можна навіть рукою.
Зверніть увагу
Всі операції робіть в щільних гумових рукавичках.
Корисна порада
Розбирати водонагрівач потрібно, якщо гаряча вода жовтого кольору або видає неприємний запах, бойлер занадто довго нагріває воду або під час роботи видає гучні звуки, а також в якості профілактики.
Бойлер - це потужний водонагрівач. В даний час агрегат дуже поширений. І це неспроста, адже він покликаний створити додатковий комфорт. Однак довговічність бойлера обумовлена правильним доглядом за ним, що передбачає час від часу розбирати даний агрегат і виробляти його чистку.
Вам знадобиться
 • - відро;
 • - ключ;
 • - гумовий шланг;
 • - приклеивающиеся папірці;
 • - ручка;
 • - магнієвий анод.
Інструкція
1
Вимкніть бойлер з електромережі: розбиратися не знеструмлений агрегат заборонено!
2
Злийте воду з бака. Для цього перекрийте вентилі холодної і гарячої води. Підставте під бойлер відро і після цього відкрутіть за допомогою ключа шланг, що подає в бойлер холодну води, і зворотний клапан. Замість открученную шланга прикрутите гумовий шланг, кінець якого опустіть у відро. Шланг подачі гарячої води не чіпайте! Знайдіть на бойлері ще один кран (з його допомогою регулюється подача гарячої води з бойлера: якщо бойлером не користуються, то його, як правило, перекривають) і відкрийте його. Потім відкрийте кран гарячої води на кухні, після чого вода з бойлера почне надходити в підставлену відро.
3
Переконайтеся, що вода вся зійшла: для цього подмімо в шланг, призначений для спуску води. Це дозволить упевнитися в тому, що в гумовому шлангу не утворилася пробка, що перешкоджає спуску води, а вода з бойлера вся скла.
4
Отсоедините терморегулятор з усією електричної частиною. Щоб потім все легше було зібрати назад, на проводки можна наклеїти папірці з позначками, що і куди потрібно приєднати. Підставте під бойлер відро і відгвинтите болти металевої кришки: викручуйте повільно і акуратно, щоб уникнути пошкодження прокладки. Дайте всієї залишилася в баку воді стекти у відро.
5
Акуратно прочистіть внутрішню частину бака. Перевірте наявність всередині бойлера невеликого штиря - магнієвого анода, який на вигляд трохи походить на зварювальний електрод. Якщо цього елемента немає або його довжина становить менше 15 сантиметрів, визначте діаметр різьби і прямуєте в магазин за магнієвим анодом. Встановіть придбаний елемент в передбачене для цього місце в баку, зберіть бойлер.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь граничну обережність, розбираючи електричну частину бойлера! Некомпетентні дії можуть спричинити серйозні ускладнення і тоді без професійної допомоги майстра-ремонтника не обійтися.
Корисна порада
Після чистки бака зберіть бойлер, підключіть його до води, не підключаючи при цьому до електромережі, і наповніть бак водою. Залиште бойлер з повним баком на добу, а після обстежте його, щоб переконатися, що ніде не тече. І лише тільки після цього підключайте електричну частину.