Як побудувати правильний п'ятикутник.

Побудова правильних п'ятикутників можна за допомогою циркуля і лінійки. Правда, процес це досить тривалий, як, втім, і побудова будь-якого правильного многоугльніка з непарною кількістю сторін. Сучасні комп'ютерні програми дозволяють зробити це за кілька секунд.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з програмою AutoCAD.
Інструкція
1
Знайдіть у програмі AutoCAD верхнє меню, а в ньому - вкладку «Головна». Натисніть на неї лівою клавішею миші. З'явиться панель «Малювання». З'являться різні типи ліній. Виберіть замкнуту полілінію. Вона і являє собою багатокутник, залишається тільки ввести параметри. AutoCAD. Дозволяє малювати найрізноманітніші правильні багатокутники. Число сторін може досягати 1024. Можна використовувати і командний рядок, в залежності від версії набравши «_polygon» або «мн.-кут».
2
Незалежно від того, чи користуєтеся ви командної рядком або контекстними меню, на екрані у вас з'явиться віконце, в яке пропонується ввести кількість сторін. Введіть туди цифру «5» і натисніть Enter. Вам буде запропоновано визначити центр п'ятикутника. Вбийте в з'явилося віконце координати. Можна позначити їх як (0,0), але можуть бути і будь-які інші дані.
3
Виберіть потрібний спосіб побудови. . AutoCAD пропонує три варіанти. П'ятикутник може бути описаним навколо кола або вписаним в неї, але можна побудувати його і за заданим розміром сторони. Виберіть потрібний варіант і натисніть на введення. У разі необхідності задайте радіус кола і теж натисніть enter.
4
П'ятикутнику по заданій стороні спочатку будується точно так же. Виберіть «Малювання», замкнуту полілінію і введіть число сторін. Правою клавішею миші викличте контекстне меню. Натисніть команду «edge" або "сторона". У командному рядку наберіть координати початкової та кінцевої точок однієї зі сторін п'ятикутника. Після цього п'ятикутник з'явиться на екрані.
5
Всі операції можна виконувати за допомогою командного рядка. Наприклад, для побудови п'ятикутника по стороні в російськомовній версії програми введіть букву «с». В англомовній версії це буде «_e". Щоб побудувати вписаний або описаний п'ятикутник, введіть після визначення кількості сторін букви «о» або «в» (або ж англійські "_с" або "_i")