Як придбати цуценя.

Ви прийняли рішення придбати собаку. Визначилися з породою. Вирішили, якої статі будете брати цуценя . Але залишилося невирішеним важливе питання: як придбати цуценя , щоб вам дісталася саме та собака, про яку ви мріяли, а не щось інше. На жаль, зараз з'явилося дуже багато недобросовісних заводчиків і перекупників, які легко видають за породистих собак метисів і відвертих дворняг. Тому до придбання породистого цуценя потрібно поставитися з усією серйозністю.
Інструкція
1
Відвідайте виставки собак, що проходять у вашому місті. Подивіться собак, обраної вами породи. Поговоріть з власниками цих собак. Більшість з собаківників із задоволенням розкажуть все, що вас цікавить про свого собаку, про породу в цілому і поділяться інформацією про заводчиків собак цієї породи. Запишіть всі контакти заводчиків, які вам вдасться роздобути. Відвідайте клуби собаківництва (такі є практично в кожному місті, та не по одному). Там вам теж дадуть повну інформацію про розплідники і приватних заводчиків, у яких на даний момент є цуценята потрібної вам породи.
2
Отримавши всі контакти заводчиків, здзвонитеся з ними, домовтеся про те, щоб подивитися цуценят. Не купуйте цуценя у першого ж собаківника. Обов'язково подивіться всі запропоновані вам поноси у всіх заводчиків.
3
Можете, звичайно, не витрачати багато сил і часу на походи по клубах і виставкам і знайти підходящого цуценя по оголошенню в газеті або Інтернеті. Але тоді тут необхідно бути гранично уважним. При покупці собаки таким чином, велика ймовірність потрапити на перекупників. А вони, як правило, рідко можуть запропонувати хороших собак. Тому, коли будете дивитися цуценят, яких ви знайшли за оголошенням, вам обов'язково повинні показати їх маму (або тата, якщо це аліментний щеня).
4
І ось ви вибрали заводчика, у якого збираєтеся придбати цуценя . Обов'язково попросіть показати вам родовід батьків. Щоб у цуценят були всі належні їм документи, їх мати і батько повинні мати виставкову оцінку не нижче «дуже добре». Ви маєте право попросити показати вам дипломи з виставок, які відвідували батьки цуценят, особливо, якщо заводчик запевняє вас, що батьки малюків чемпіони. Якщо порода цуценя обраного вами вимагає для допуску до розведення проходження спеціального дресирування, то не соромтеся і просите показати вам і сертифікати про проходження таких дресирувань і допуску до розведення.
5
Отже, питання про справжність документів і порядності заводчика вирішене. Тепер ви можете приступати до вибору цуценя . З чого почати? На що в першу чергу звертати увагу? Звичайно ж, на фізичний стан малишей.Щенкі повинні виглядати здоровими, рухливими. Не варто вірити словам, що вони щойно прокинулися або ось-ось поїли, тому такі мляві. Шерсть повинна бути блискучою, лискучою, лежати рівно, не стовбурчитися їжаком. Шкіра гладка, чиста. Не повинно бути ніяких виділень з носа, очей і вушок собаки. Оченята блискучі, а не каламутні. Подивіться животик цуценя . Він не повинен бути занадто пухким. У тому місці, де пупочек не повинно бути явно вираженого горбка. Все зубки у цуценя повинні бути на місці (відсутність деяких зубів допускається тільки у голих порід собак)
6
Тепер залишилося тільки вибрати цуценя за темпераментом. Не варто вибирати самого спритного або самого скромного цуценя . Візьміть кожного цуценя по черзі. Переверніть на спину і притримайте в такому положенні. Візьміть того цуценя , який трохи посопротівлялась і заспокоїться. Щеня, який підкорятиметься відразу ж, може надалі вирости в боязку собаку. А з цуценям, який весь час викручується, намагається вкусити і вирватися, в подальшому можуть бути складності при вихованні і дресируванню, особливо якщо це собака великої службової породи.
Зверніть увагу
Ніколи не купуйте самого слабкого або самого скромного цуценя!
Корисна порада
Купувати цуценя найкраще навесні - у березні-квітні. Так за літо щеня зміцніє і буде готовий до зимових холодів.