Як виростити пальму з сім'я.

Батьківщиною пальми є тропіки та субтропіки, де представники пальмових досягають величезних розмірів. У домашніх умовах вирощують карликові різновиди пальм, які досить повільно ростуть: «Форстера», «Бельмора», «Боннет», «Робеліні», «Вашингтонія», «Брахея» та інші. Всього для домашніх умов підходить 250 видів декоративних пальм. Виростити рослину можна з насіння.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - грунтова суміш;
  • - горщики.
Інструкція
1
Для посадки пальми насінням, придбайте посадковий матеріал у квітковому магазині. Поцікавтеся сертифікатом якості, в якому вказана дата збору насіння. Висаджуйте насіння, які зберігалися не більше 3-х років. Чим молодший зібрані насіння, тим швидше вони проростуть і більше вірогідності, що з них вдасться виростити пальму .
2
Підготуйте горщики з грунтовою сумішшю. Суміш краще придбати в магазині для садівників і городників, призначену для квітів. Вона має легку структуру і насичений склад, що додатково гарантує успіх у вирощуванні пальми з насіння.
3
Якщо насіння має дуже тверду оболонку, то акуратно надпілов їх. Замочіть посадковий матеріал в слабкому розчині мінеральних добрив на 3-4 дні. Обробіть насіння перед посівом слабким розчином марганцівки.
4
В один горщик ви можете висівати кілька насінин. Проведіть посів на глибину 3 см на відстані 4 см один від одного. Поставте горщики в тепле місце. Постійно стежте, щоб грунт не пересихав. Накривати посіви плівкою, як це робиться при вигонки розсади інших рослин не можна, так як пальми сходять досить довго, приблизно протягом 30-60 днів, тому якщо посіви прикрити, то грунт покриється шаром цвілі.
5
Після сходів і появи першого листа, коли рослина досягне висоти 10 см, зробіть пікіровку. У кожен горщик посадіть по одній пальмі. Пересадка пальм нічим не відрізняється від звичайної посадки будь-яких рослин. Акуратно викопайте, ущільните в іншому горщику, щоб не визирали корінці, полийте, поставте в тепле світле місце.
6
Кожні 2 тижні виробляєте підгодівлю комплексними мінеральними добривами і систематично поливайте молоді рослини. Полив виробляєте теплою, відстояною водою дуже помірно, при рясних поливах пальми починають хворіти і можуть загинути.
Пальма в діжці, зростаюча вдома або в офісі, виглядає дуже ефектно, вона є символом елегантності і престижу. Можна купити її в магазині, але якщо ви захоплюєтеся садівництвом, спробуйте виростити кімнатну пальму самостійно.
Вам знадобиться
  • - насіння фінікової пальми;
  • - ємності різного розміру;
  • -вермікуліт;
  • - вода;
  • - пульверизатор;
  • - грунт для пальм або декоративно-листяних рослин.
Інструкція
1
Придбайте насіння фінікової пальми. Найкраще для малогабаритної квартири підходять хамедорея елегантна, фінік Ребел або хрізалідокарпус. Для високих холів можна спробувати виростити ливистона китайську, хамеропс або вашингтонію нітеносная. Економний варіант - виростити пальму з кісточки фініка, що продається в продуктовому магазині. Недолік такої пальми в тому, що вона може досягати більше 3 метрів у висоту.
2
Витягніть з фініка кісточку, очистіть від м'якоті і відразу ж покладіть в стакан з теплою водою, на один-два дні. Зіскобліть залишки розмоклому м'якоті і висадіть вертикально у вологу землю. Щоб забезпечити рослину всім необхідним, слід використовувати спеціальний пальмовий грунт. Слідкуйте за тим, щоб земля залишалася трохи вологою, але не допускайте появі цвілі. Проростання настає через 2-3 тижні.
3
Щоб пальма проросла швидше, використовуйте вермикуліт. Злегка його зволожите і помістіть в пластиковий контейнер. Висадіть насіння, присипте зверху і щільно закрийте. Поставте вермикулит в тепле місце, бажано поруч з батареєю опалення. Час від часу додавайте трохи води. Через 1-2 тижні насіння почнуть проростати.
4
Як тільки насіння пальми проклюнутся, пересадите їх у вологий грунт. Використовуйте невеликі ємності по 0,3-0,5 літра. Намагайтеся не пошкодити коріння і ніжні паростки, інакше нічого не виросте.
5
Слідкуйте за зростанням рослини. Спочатку з'являється один довгий лист, потім стрілка з декількох листя. Корінь у пальми спочатку лише один, довгий і ні в якому разі не можна допустити його пошкодження або проникнення в дренажний отвір.
6
Фінікова пальма не любить пересадок, але щовесни її потрібно пересаджувати разом з грудкою землі в ємність більшого розміру. Зрілу пальму можна не чіпати, лише додавати новий шар землі час від часу. Забезпечте паростку світле місце, але без прямих сонячних променів, підгодовуйте добривами для пальм або декоративно-листяних рослин.
7
Щоб листя пальми була рівномірною і пишною, іноді повертайте ємність іншою стороною до джерела світла. Стрілка нового аркуша повинна бути спрямована в бік приміщення.
8
Взимку поливайте рослину раз на тиждень, влітку - щодня. Щоб запобігти появі сухих кінчиків, обприскуйте листя водою з пульверизатора. Поряд з опалювальними приладами можна поставити ємності з водою або включати зволожувач повітря. Бережіть пальму від протягів і холоду, це південне тропічна рослина.