Як створити базу даних для сервера.

Якщо ви - адміністратор локальної мережі підприємства або житлового будинку, ви напевно стикалися з проблемою створення бази даних для сервера . Така потреба виникає, коли запити користувачів мережі на одну і ту ж інформацію зустрічаються все частіше, і оптимально було б мати єдину базу з зібраною інформацією і доступом.
Вам знадобиться
  • - дані для бази.
Інструкція
1
Виберіть, які дані вам потрібно об'єднати в базу даних. Якщо йдеться про оновлення операційної системи або антивіруса, достатньо буде звичайного «Диспетчера файлів» з доступом на розділ з оновленнями. Якщо ж вам треба об'єднати розрізнені дані - наприклад, документацію організації, то без бази даних не обійтися.
2
Виберіть програму для створення бази даних. Зверніть увагу при виборі на інтерфейс програми, можливості, настройки, типи даних і логіка їх зв'язування, а також здатність підтримувати роботу по мережі з декількома користувачами. Існує безліч різних модулів для реалізації створення бази даних, однак для себе потрібно вибрати найбільш підходящий за параметрами.
3
Встановіть обрану програму бази даних на сервер. Заповніть базу даних, налаштуйте доступ до бази даних по мережі. Протестуйте роботу бази даних і відповіді на запити з віддаленого комп'ютера. Також варто відзначити, що для захисту найкраще встановлювати антивірусне програмне забезпечення і копії бази даних зберігати на переносному носії, бажано в окремому місці.
4
Роздайте користувачам логіни і паролі, якщо в базі даних передбачена робота на основі авторизації, а також інструкції по роботі з базою даних. Регулярно робіть резервні копії бази даних. Якщо ви не знаєте, на який з програм баз даних зупинити свій вибір, відвідайте сайти з подібною тематикою. Подібні проблеми не раз піднімалися на форумах мережевих адміністраторів, і напевно знаходили прийнятне рішення. В цілому ж можна сказати, що створити базу даних для сервера не дуже легко, однак можна, при наявності програмного забезпечення, а також всіх даних, які потрібно викласти.
Інтернет-сервер даних призначений для зберігання впорядкованої інформації. Він може бути використаний для зберігання самих різних даних про веб-сторінках, спрощення пошуку і збору відомостей про відвідувачів. Налаштування сервера даних може бути досить складною, але розуміння основ даної операції допоможе успішно виконати її.
Інструкція
1
Зберіть всі дані, які ви хочете зберегти, зазначивши, яким чином записи будуть пов'язані між собою. Наприклад, базу даних користувачів можна занести в таблицю, де в кожному осередку буде окрема інформація по іменам, адресами і т.д. Крім того, часто одна адреса може застосовуватися одразу для кількох людей, відрізняючись лише деякими деталями. У такому випадку говорять про створення та настройку «схем баз даних».
2
Визначте, як буде використовуватися сервер даних. Яка кількість людей буде підключатися до нього протягом дня? Яке максимальне число з'єднань ви очікуєте протягом однієї хвилини? Ці відповіді визначатимуть необхідні параметри обладнання, програмного забезпечення та підключення до інтернету, а також у багатьох випадках впливати на бюджет, який ви плануєте виділити для цього проекту.
3
Вивчіть інформацію про декілька основних додатках по роботі з базами даних, щоб визначити підходящу середовище розробки. Microsoft Access і FileMaker Pro є найбільш ефективними інструментами, простими у використанні для програмістів і для новачків. Однак в обох випадках покупка та реєстрація даного програмного забезпечення для створення сервера даних можуть обійтися недешево. Порівняйте його з MySQL і PostgreSQL, які є повністю безкоштовними, але більш складними в освоєнні.
4
Налаштуйте запасний комп'ютер в якості платформи для розробки і тестування і встановіть програмне забезпечення для створення баз даних, яке ви будете використовувати. Створіть власну схему бази даних у вибраній середовищі розробки. Перевірте, наскільки вона проста і зручна в роботі.
5
Підключіться до сервера, налаштувавши інтерфейс веб-сторінки потрібним чином. Переконайтеся, що він виключає можливість введення в форми невірних даних, що не запрошувати великі обсяги інформації або намагається здійснити неможливі обчислення, наприклад, ділення на нуль. Якщо сервер даних легко зламати, то обов'язково поліпшите його систему захисту.
6
Додайте базу даних на сервер, перевірте працездатність системи. Переконайтеся, що сервер успішно витримує очікуване навантаження.